دکتر نصیبه رستمی / جوانسازی صورت / تزریق بوتاکس پیشانی + فیلم تزریق
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق بوتاکس پیشانی + فیلم تزریق

بوتاکس ماده ای است که از طریق فعال کردن سم بوتولینوم می تواند به طور موقت ماهیچه را فلج کند در نتیجه باعث از بین رفتن چین و چروک های صورت شود. همچنین بوتاکس مورد تایید FDA یا سازمان غذایی و دارویی آمریکا نیز می باشد. بنابراین در حال حاضر تزریق بوتاکس جایگاه ویژه ای در میان عموم افراد دارد.

تزریق بوتاکس در کدام نواحی صورت انجام می گیرد؟

همانطور که بیان کردیم بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات صورت به طور موقت می تواند چین و چروک های صورت را از بین ببرد و از آن جلوگیری نماید. اما لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس بیشتر در پیشانی و اطراف چشم انجام می شود. تزریق بوتاکس پیشانی می تواند موجب از بین رفتن خطوط افقی پیشانی شود و تزریق بوتاکس در اطراف چشم هم می تواند خطوط بین دو چشم یا خطوط پا کلاغی اطراف چشمان را از بین ببرد.

کاهی به دلیل تزریق نادرست بوتاکس شکل نامناسبی در ابروها ایجاد می شود بنابراین توصیه می شود تزریق بوتاکس حتما تحت نظر متخصص حاذق و باتجربه انجام گیرد. همچنین دکتر نصیبه رستمی جراح بینی خوب در تهران در زمینه تزریق بوتاکس دارای مهارت بالایی هستند.

بوتاکسی که برای پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد هیچ تفاوتی با سایر ماده های بوتاکس ندارد. این ماده در واقع همان سم بوتولینوم است که علاوه بر داشتن جنبه های زیبایی و رفع چین و چروک، سردردهای میگرنی نواحی پیشانی را بهبود می‌بخشد و مقداری از افتادگی پلک را نیز رفع خواهد کرد. بوتاکس پیشانی در آقایان درست به اندازه این روش در بانوان از طرفدار برخوردار بوده است. پیشانی تنها عضوی نیست که مورد تزریق بوتاکس قرار می‌گیرد بلکه نواحی مختلفی چون اطراف لب و دور چشم و شقیقه ها و … نیز نواحی هستند که می‌توان به آن ها بوتاکس تزریق کرد.

تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی معمولا هر 4 ماه یکبار انجام می شود تا نتیجه خوبی حاصل شود. در نخستین تزریق ممکن است پزشک شما دوز کمتری حدود 8 تا 20 واحد از بوتاکس را در پیشانی تزریق کند که نتیجه تغییرات آن معمولا 2 تا 4 هفته بعد قابل مشاهده می باشد. همچنین در نخستین تزریق بوتاکس پیشانی معمولا نتایج آن ماندگاری کمتری دارد و لازم است 2 تا 3 ماه بعد مجددا این کار تکرار شود.

مزایای تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس در پیشانی می تواند باعث از بین رفتن خطوط افقی فرد در پیشانی وی شوند در نتیجه نقش بسزایی در جوانسازی صورت و افزایش اعتماد به نفس در وی ایفا می کنند.

میزان تزریق بوتاکس به پیشانی

باید این مورد را بدانید که بوتاکس نواحی مثل پیشانی به میزان بیشتری بوتاکس نیاز دارد. زیرا عضلات در این ناحیه بزرگتر بوده و به مقدار بیشتری بوتاکس نیاز دارند. حتی ممکن است مقدار سی سی برآورد شده برای تزریق بوتاکس به پیشانی در حین تزریق تغییر کرده و نیاز بیشتر به این ماده باشد.

عوارض تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس نیز مانند هر روش درمانی دیگری عوارضی به همراه دارد هر چند این عوارض به طور موقت می باشد و پس از مدتی کوتاه نیز برطرف می گردند. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از:

  • سردرد موقت
  • کبودی و درد در ناحیه تزریق
  • ایجاد شکاف در ابروها یا پلک ها که پس از چند روز برطرف می شود.

تفاوت بوتاکس پیشانی با عمل لیفت پیشانی

همانطور که می‌دانید بوتاکس پیشانی با عمل لیفت دارای تفاوت های بسیاری می‌باشد. ابتدایی ترین تفاوت آن ها، کم تهاجمی بودن روش بوتاکس می‌باشد. بسیاری از افراد طرفدار روش های دارای ماندگاری بالا هستند اما بسیاری دیگر به دنبال روش های تهاجمی نیستند. نتایج لیفت دارای ماندگاری بسیار بالایی هستند و انتخاب این دو روش بستگی به مشکل فرد و توصیه پزشک و انتخاب بیمار دارد.

مراقبت های ضروری قبل از تزریق بوتاکس

  • قبل از تزریق بوتاکس در صورتی که مکمل یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
  • چند روز قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهایی مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید زیرا موجب افزایش خونریزی و کبودی پس از تزریق بوتاکس پیشانی می شوند.

ماندگاری تزریق بوتاکس پیشانی

همانطور که بیان کردیم ماندگاری تزریق بوتاکس به صورت موقت می باشد و معمولا پس از 4 ماه نیاز است تا برای انجام تزریق بوتاکس پیشانی مجددا به پزشک مراجعه شود.

همچنین در صورتی که بوتاکس به میزان زیاد و به طور غیر اصولی تزریق شود ممکن است سبب شود که چهره دچار حالتی مصنوعی شود بنابراین انتخاب بهترین متخصص برای تزریق بوتاکس اهمیت زیادی دارد.

چه عواملی ماندگاری بوتاکس پیشانی را افزایش می‌‍دهد؟

در واقع عوامل بسیاری هستند که بر میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی تاثیرگذار هستند. میزان ماندگاری بوتاکس برای ناحیه پیشانی حدود 6 الی 8 ماه می‌باشد. این میزان با رعایت موارد مراقبتی قابل افزایش است و هر چقدر بیشتر نکات مراقبتی درست انجام شوند در میزان مدت دوام نتایج این روش تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم داشت:

یکی از موثرترین موارد در میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی، جنس پوست فرد می‌باشد. بسیاری از خانم ها یا آقایان دارای پوست بسیار ضخیم هستند که به میزان زیادی ماندگاری نتایج را کاهش می‌دهد.

افرادی که قصد انجام بوتاکس پیشانی دارند باید بدانند که نباید تا مدت های اولیه بعد از تزریق، فعالیت های سنگین انجام دهند.

برخی از انواع چروک ها استاتیک بوده و ممکن است سبب شوند که برخی عضلات نواحی پیشانی ثابت بمانند و حرکت نکنند. این خطوط به تنهایی میزان دوام بوتاکس پیشانی را کاهش می‌دهند.

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی براساس تعداد واحدهای مورد نظر و تعداد جلساتی که مورد نیاز است تعیین می گردد. همانطور که می‌دانید برای روش های زیبایی نمی‌توان هزینه های مشخصی را عنوان کرد زیرا در برخی مواقع فرد حین یک روش، از تکنیک های دیگری برای زیبایی استفاده می‌کند. همچنین نواسانات بازار سبب شده تا موادی چون بوتاکس دارای قیمت قطعی نباشند. شما عزیزان برای اطلاع از هزینه ها می‌توانید با شماره های تماس ارتباط برقرار نمایید و یا برای مشاوره با پزشک به صورت حضوری مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

در نهایت می توان گفت که تزریق بوتاکس با فلج کردن موقت عضلات ماهیچه موجب از بین رفتن چین و چروک صورت می شود و نقش بسیاری در جوانسازی صورت دارد.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

توکسین بوتولینوم یا بوتاکس ماده ای که حدود یک قرن است شناخته است. این ماده بیش از یک قرن است که شناخته...

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

امروزه تزریق بوتاکس در میان افراد جامعه بسیار رواج یافته است که می تواند موجب جوانسازی صورت و به طبع آن...

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چیست؟ آیا تزریق ژل لب عوارضی را به همراه دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را باروش کارآمد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *