دکتر نصیبه رستمی / جوانسازی صورت / تزریق بوتاکس پیشانی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق بوتاکس پیشانی

 

بوتاکس ماده ای است که از طریق فعال کردن سم بوتولینوم می تواند به طور موقت ماهیچه را فلج کند در نتیجه باعث از بین رفتن چین و چروک های صورت شود. همچنین بوتاکس مورد تایید FDA یا سازمان غذایی و دارویی آمریکا نیز می باشد. بنابراین در حال حاضر تزریق بوتاکس جایگاه ویژه ای در میان عموم افراد دارد.

تزریق بوتاکس در کدام نواحی صورت انجام می گیرد؟

همانطور که بیان کردیم بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات صورت به طور موقت می تواند چین و چروک های صورت را از بین ببرد و از آن جلوگیری نماید. اما لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس بیشتر در پیشانی و اطراف چشم انجام می شود. تزریق بوتاکس پیشانی می تواند موجب از بین رفتن خطوط افقی پیشانی شود و تزریق بوتاکس در اطراف چشم هم می تواند خطوط بین دو چشم یا خطوط پا کلاغی اطراف چشمان را از بین ببرد.

کاهی به دلیل تزریق نادرست بوتاکس شکل نامناسبی در ابروها ایجاد می شود بنابراین توصیه می شود تزریق بوتاکس حتما تحت نظر متخصص حاذق و باتجربه انجام گیرد. همچنین دکتر نصیبه رستمی جراح بینی خوب در تهران در زمینه تزریق بوتاکس دارای مهارت بالایی هستند.

تزریق-بوتاکس-پیشانی

تزریق-بوتاکس-پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی معمولا هر 4 ماه یکبار انجام می شود تا نتیجه خوبی حاصل شود. در نخستین تزریق ممکن است پزشک شما دوز کمتری حدود 8 تا 20 واحد از بوتاکس را در پیشانی تزریق کند که نتیجه تغییرات آن معمولا 2 تا 4 هفته بعد قابل مشاهده می باشد. همچنین در نخستین تزریق بوتاکس پیشانی معمولا نتایج آن ماندگاری کمتری دارد و لازم است 2 تا 3 ماه بعد مجددا این کار تکرار شود.

 

تزریق بوتاکس  نیازمند تبحر بالای متخصص و  جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

مزایای تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس در پیشانی می تواند باعث از بین رفتن خطوط افقی فرد در پیشانی وی شوند در نتیجه نقش بسزایی در جوانسازی صورت و افزایش اعتماد به نفس در وی ایفا می کنند.

عوارض تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس نیز مانند هر روش درمانی دیگری عوارضی به همراه دارد هر چند این عوارض به طور موقت می باشد و پس از مدتی کوتاه نیز برطرف می گردند. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از:

  • سردرد موقت
  • کبودی و درد در ناحیه تزریق
  • ایجاد شکاف در ابروها یا پلک ها که پس از چند روز برطرف می شود.

 

مراقبت های ضروری قبل از تزریق بوتاکس

  • قبل از تزریق بوتاکس در صورتی که مکمل یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
  • چند روز قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهایی مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید زیرا موجب افزایش خونریزی و کبودی پس از تزریق بوتاکس پیشانی می شوند.

ماندگاری تزریق بوتاکس پیشانی

همانطور که بیان کردیم ماندگاری تزریق بوتاکس به صورت موقت می باشد و معمولا پس از 4 ماه نیاز است تا برای انجام تزریق بوتاکس پیشانی مجددا به پزشک مراجعه شود.

همچنین در صورتی که بوتاکس به میزان زیاد و به طور غیر اصولی تزریق شود ممکن است سبب شود که چهره دچار حالتی مصنوعی شود بنابراین انتخاب بهترین متخصص برای تزریق بوتاکس اهمیت زیادی دارد.

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی براساس تعداد واحدهای مورد نظر و تعداد جلساتی که مورد نیاز است تعیین می گردد.

نتیجه گیری

در نهایت می توان گفت که تزریق بوتاکس با فلج کردن موقت عضلات ماهیچه موجب از بین رفتن چین و چروک صورت می شود و نقش بسیاری در جوانسازی صورت دارد.

 

 

 

 

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

امروزه تزریق بوتاکس در میان افراد جامعه بسیار رواج یافته است که می تواند موجب جوانسازی صورت و به طبع آن...

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چیست؟ آیا تزریق ژل لب عوارضی را به همراه دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را باروش کارآمد...

تفاوت ژل و بوتاکس

تفاوت ژل و بوتاکس

تزریق بوتاکس و پرکننده های پوستی یا ژل ها به منظور جوانسازی صورت انجام می شود و لازم است تحت نظر متخصص متبحر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *