دکتر نصیبه رستمی / جوانسازی صورت / تزریق بوتاکس چیست
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تزریق بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس چیست

بوتاکس و تاریخچه آن

توکسین بوتولینوم  یا بوتاکس ماده ای که حدود یک قرن است شناخته است. این ماده بیش از یک قرن است که شناخته شده است و نیم قرن است که برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر مواردی که از بوتاکس استفاده شده، درمان تنبلی چشم، تزریق به پلک ها برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و گردن مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس ماده ای کرستال مانند است که در هنگام تزریق بوتاکس به صورت و یا هر نقطه از بدن مورد استفاده قرار می گیرد.برای انجام تزریق حدود 2 الی 3 میلی متر نیاز است. البته این میزان توسط متخصص بررسی می شود. برای انجام تزریق بوتاکس به متخصص و یا جراح زیبایی مراجعه نمود. البته میزان تزریق بوتاکس به محل تزریق و تشخیص متخصص بستگی دارد.

تزریق-بوتاکس-چیست

نحوه انجام تزریق بوتاکس

برای انجام تزریق بوتاکس نیاز نیست فرد، بی هوش شود. زیرا تزریق بوتاکس یک روش کاملا غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست و جوانسازی صورت می باشد. برای انجام تزریق بوتاکس متخصص با بیحس کردن موضعی پوست و محل تزریق اقدام به تزریق بوتاکس می کند. برای این کار از یک سری کرم های بیحس کننده نیز استفاده می کنند. اگر برای جوانسازی صورت از تزریق بوتاکس استفاده شود، نیاز است تا 4 الی 5 ناحیه از صورت و اطراف چشم را به عنوان محل تزریق در نظر گرفت. انتخاب این نقاط توسط متخصص و جراح زیبایی انجام می شود.

بعد از تزریق بوتاکس

بعد از آن که تزریق بوتاکس انجام شد، به مدت دو ساعت بیمار تحت نظر متخصص خواهد بود تا در صورت مشاهده مشکلی سریعا اقدام به درمان نماید. همچنین در صورتی که درد مشاهده شد، در صورت تجویز پزشک مسکن مصرف نمایید. برای مشاهده نتیجه بهتر از تزریق بوتاکس به مدت یک هفته قبل و بعد از تزریق بوتاکس از خوردن قرص های ضد انعقاد خون مانند آسپرین و همچنین قرص هایی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن نیز اجتناب کنید. دکتر رستمی در ادامه بیان می کنند تا مصرف کافئین را به حداقل برسانید.

نتیجه تزریق بوتاکس

معمولا افراد بعد از 3 الی 10 از تزریق بوتاکس می توانند نتیجه این جوانسازی را مشاهده نمایند.  نتیجه تزریق بوتاکس با توجه به انتخاب بهترین جراح زیبایی، با کیفیت ترین مواد، میزان و محل تزریق بوتاکس و همچنین انجام تمامی توصیه های متخصص تا حدود 12 ماه بعد از تزریق ماندگاری دارد.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

 

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها: تزریق بوتاکس
مقالات مرتبط
تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

امروزه تزریق بوتاکس در میان افراد جامعه بسیار رواج یافته است که می تواند موجب جوانسازی صورت و به طبع آن...

تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی

  بوتاکس ماده ای است که از طریق فعال کردن سم بوتولینوم می تواند به طور موقت ماهیچه را فلج کند در نتیجه باعث...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *