دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / بهترین سن برای عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

شاید شما هم به این فکر افتاده اید که بهترین سن برای عمل بینی چه سنی است ؟ و در چه سنی می توان از عمل بینی نتیجه بسیار عالی به دست آورد ؟

جراحی بینی برای برطرف کردن اختلالات و مشکلات بینی که عبارتند از مشکلات پزشکی و زیبایی انجام می شود . در دنیای امروزی مردان و زنان و نوجوانان زیادی به علت های مختلفی تمایل دارند که جراحی بینی را انجام دهد. در ادمه این مطلب دکتر نصیبه رستمی در رابطه با بهترین سن عمل بینی توضیحاتی را به شما ارائه می دهد .بهترین سن برای عمل بینی هنگامی است که رشد کردن بینی قطع شده است و به یک شکل تثبیت شده رسیده است .

به علاوه سن بیمار در جراحی بینی خود جراح بینی هم نقش بسزایی در نتیجه جراحی دارد . دکتر نصیبه رستمی جراح بینی می تواند با تمام تجربیاتی که دارد می تواند جراحی بینی را به شکلی انجام دهد که با تمام دیگر اجزای صورت مطابقت داشته باشد و نتیجه عالی را از آن بیمار کند .

برای این که بتوان نتیجه بسیار عالی به دست آورد و دیگر احتیاج نباشد که در چند سال آینده جراحی بینی انجام شود به همین دلیل دیگر اعضای دیگر صورت هم بایستی رشد آنان متوقف شود . هنگامی که رشد استخوان های صورت برای هر فردی با یکدیگر فرق دارد اما در مجموع یک الی دو سال پیش از سن بلوغ رشد فرد توقف پیدا می کند . این سن اصولا برای زنان بین 14 الی 16 سالگی می باشد و برای آقایان 16 الی 18 سالگی می باشد .

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

اغلب جراحی های بینی بین 19 الی 45 سالگی انجام می شود اما تا هنگامی که شخص از لحاظ فیزیکی و روانی دارای سلامت باشد هیچگونه محدودیت سنی برای شخصی که دارای سن بالاتری است وجود ندارد . این به این معنا می باشد که شخص دچار بیماری هایی مانند آسم – دیابت – بیماری قلبی عروقی یا فشار خون بالا باشد . همچنین بیمار باید از نتیجه جراحی بینی انتظارات غیر منطقی نداشته باشد . بیمارانی که دارای سنین بالاتری هستند دوره نقاهت آن ها طولانی تر می باشد اما تحمل خوبی هم در رابطه با این مسئله دارند . با در نظر گرفتن کم شدن انعطاف و ارتجاعی بودن پوست در سن بالا احتمال دارد جراحی بینی خوب انجام نشود و بینی جدید با شکل جدیدش نتواند تطابق پیدا کند به همین علت توصیه می شود پس از 60 سالگی به جز انحراف بینی جراحی بینی صورت نگیرد .

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

مشخصات بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

سوالات متداول در مورد بینی گوشتی

 

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
توضیحات جراحی بینی طبیعی

توضیحات جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی به دسته های مختلفی تقسیم می شود که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. در میان انواع روش های جراحی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *