دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / علل گرفتگی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

علل گرفتگی بینی

علل گرفتگی بینی

افرادی که اختلال تنفسی قبل از جراحی بینی دارند، یعنی به راحتی توانایی درست نفس کشیدن را ندارند و از شکل و فرم ظاهری بینی خود ناراضی هستند، توصیه می شود که حتما قبل از این که اقدامی جهت جراحی زیبایی بینی انجام دهند، توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی ویزیت شوند، چون علل گرفتگی بینی بسیار متنوع می باشد.

علل گرفتگی بینی

علل انسداد راههای تنفسی

  • انحراف بینی
  • آلرژی و حساسیت
  • پولیپ بینی
  • بزرگ شدن سایز و اجزای داخلی بینی یا کونکا بولوزا
  • وجود ضایعه در بینی
  • تروما و اسپاسم

فرد قبل از جراحی باید بداند چه نوع اختلال تنفسی دارد، تا قسمت های قابل درمان را قبل از جراحی درمان نماید. بیمار می تواند هم زمان با جراحی زیبایی بینی، پولیپ بینی را نیز درمان کند. باید گفت که با جراحی بینی ، انحراف بینی  یا کونکابولوزا نیز درمان می شود. این اقدام باعث می شود که فرد بعد از عمل دچار هیچ گونه اختلال تنفسی یا عارضه ای بعد از عمل زیبایی بینی نشود.

افرادی که آلرژی دارند، مخاط بینی تحریک پذیرتری نسبت به دیگران دارند، این افراد باید قبل از جراحی، درمان کامل ضد آلرژی را برطرف نمایند تا پس از عمل جراحی، علائم احتقان آنان سخت تر و مشکل تر نشود. زیرا در صورت عدم درمان اختلال تنفسی بدتری برای آنان به وجود می آید و تا مدت ها گریبان گیر آنان خواهد بود. درمان ضد آلرژی (بسته به فرد و پاسخ) و هشداری است که به او می دهند، در صورت جراحی بینی، مخاط ، دچار حالت واکنشی و شرایط انسدادی و تنفس را مشکل تر می کند.

شایان ذکر است که این عارضه شامل افرادی که توده در بینی دارند، نمی شود. افرادی که تمایل به جراحی زیبایی بینی دارند، حتما باید قبل از جراحی  بینی به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنند و به توصیه های پزشک توجه نمایند. در صورت تجویز سی تی اسکن یا بررسی از طریق آندوسکوپی را بنماید، باید حتما انجام دهند تا سیر بهبودی بعد از عمل و ریکاوری آنان خیلی سریع تر و بهتر صورت گیرد و احیانا با عوارض جانبی بعد از عمل دچار نشوند.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *