دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی بینی 4 جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

جراحی زیبایی بینی

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

جراحی زیبایی بینی

از جمله مهمترین و پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی، جراحی زیبایی بینی است. اگر از ظاهری بینی خود به دلایل مختلف مانند انحراف تیغه بینی خود راضی نیستید، می توانید جراحی زیبایی بینی انجام دهید. جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی به اصلاح شکل بینی های گوشتی، بینی های استخوانی و انواع دیگر بینی می پردازد. جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی و بی حسی عمومی انجام می شود. با انجام جراحی زیبایی بینی می توان تمامی ناهنجاری های بینی را از بین برد.

امروزه جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ازاستقبال زیادی در بین افراد برخوردار می باشد، به طوری که جوانان بیشتر مایل به انجام این عمل می باشند. معمولا عمل زیبایی بینی توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق صورت می گیرد.

جراحی زیبایی بینی

علل جراحی زیبایی بینی

 • بزرگ  و دراز بودن بینی
 • داشتن قوز نافرم در روی بینی
 • عدم داشتن زاویه در بینی
 • افتاده بودن بینی
 • هماهنگ نبودن با اجزای صورت
 • پهن و گوشتی بودن نوک بینی
 • عدم تقارن در حفره های بینی
 • بزرگ بودن شکاف های بینی
 • دارا بودن مشکلات تنفسی
 • وجود پولیپ در بینی
 • داشتن تومور در بینی
 • انسداد یکی از راههای تنفسی
 • دو شاخه بودن حفره های بینی
 • بزرگ بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • ترمیم بینی دفورمه بعد از جراحی بینی اولیه

اقدامات قبل از  جراحی زیبایی بینی  

برای انجام جراحی زیبایی بینی نیاز است تا بینی فرد مورد معاینه جراح بینی قرار گیرد تا جهت انجام جراحی، تناسب بینی و محاسبات مورد نیاز آن صورت گیرد.

جهت انجام جراحی زیبایی بینی نیاز است تا یک سری شرایط از طرف بیمار رعایت شود. از جمله این موارد می توان به سن بیمار در حین جراحی زیبایی بینی اشاره کرد.

بی
تورم بعد از جراحی بینی طبیعی

سن برای انجام جراحی زیبایی بینی

برای انجام جراحی بینی همیشه باید نظر بیمار مد نظر قرار گیرد. با این حال در نوجوانانی که خواستار جراحی بینی هستند گفتن این نکته ضروری است که باید بعد از سنین خاصی اقدام به جراحی بینی بنمایند. این سن در دختران بالای 16 سال و در پسران بالای 18 سال می باشد. انجام جراحی در قبل از رسیدن فرد به این سن ممکن است باعث ایجاد اختلال در عملکرد بینی گردد.

انواع جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به منظور بهبود در ساختار داخلی و خارجی بینی صورت می گیرد. جراح بینی بعد از بررسی و معاینه بینی، روش جراحی بینی را انتخاب می کند. جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته از جمله روش های جراحی زیبایی بینی است.

جراحی بینی باز

در جراحی بینی باز یک شکاف در داخل بینی و بین دو سوراخ بینی زده می شود. بعد از برش زده شده، پوست به طور کامل توسط جراح بینی برداشته می شود،  تا بتوان به راحتی به ساختار بینی دسترسی داشته و تغییرات مورد نیاز را انجام داد.

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته نسبت به جراحی بینی باز برش کمتری را داراست و برش داخل بینی زده می شود. این نوع از جراحی بینی به منظور ایجاد تغییرات جزئی توسط جراح بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش نمی توان تغییرات زیادی در ظاهر بینی ایجاد کرد. همچنین به دلیل آن که در این نوع از جراحی برش های کوچکی زده می شود، به مرور زمان این برش ها و بخیه های زده شده از بین خواهد رفت.

جراحی زیبایی بینی مدرن

در گذشته به منظور جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ملاک فقط توجه به  ظاهر بینی  و کوچک نمودن آن صورت می گرفت، و به راههای تنفسی توجهی نمی شد، اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی جراح یا متخصص گوش و حلق و بینی ماهر ابتدا به بخیه زدن و تراشیدن غضروف و یا حذف چربی های موجود روی سطح بینی می پردازد، بدون این که به راههای تنفسی آسیبی برساند. باید گفت که متخصص زیبایی خبره ابتدا سعی در برطرف نمودن مشکل موجود در بینی می نماید و سپس به جراحی زیبایی بینی می پردازد،  فقط کوچک شدن و ظاهر بینی برای او اولویت ندارد.

بی
آلرژی بعد از عمل بینی

عمل جراحی زیبایی بینی باز یا بسته

روش جراحی زیبایی بینی باز: جراح با تجربه ابتدا در پوست برش هایی را ایجاد می نماید و پوست بینی را به سمت بالا می کشاند و حفره های بینی به دو قسم تقسیم می شود، این عارضه باعث می شود که جراح به داخل بینی دسترسی راحتی داشته باشد.

روش جراحی زیبایی بینی بسته: در این روش بدون ایجاد برش اقدام به بررسی و رفع ایرادات جزئی می نمایند و نیاز به ایجاد شکاف یا برش نیست.

تشخیص این که کدام روش مناسب برای فرد می باشد، توسط جراح و با مشورت بیمار صورت می گیرد، زیرا در هر دو روش جراحی نتیجه نهایی مهم می باشد.

شایان ذکر است افرادی که اقدام به جراحی زیبایی بینی نموده اند و از نتیجه کار راضی نمی باشند، نیاز به جراحی ترمیم بینی پیدا کرده اند، باید یک سال صبر نمایند تا پوست در محل اولیه خود قرار گیرد و در صورت عمل زیبایی بینی ثانویه به نتیجه مطلوب و ایده آل خود برسد.

 

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + ده =

Call Now Buttonتماس با پزشک