دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / سوالات متداول جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

سوالات متداول جراحی بینی

در این مقاله تمامی سوالاتی که امکثریت افراد در رابطه با روز های بعد از جراحی بینی دارند، برای شما مطالبی را گردآوری کرده ایم.

خندیدن بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

عموما افرادی که جراحی بینی انجام داده اند، به مسئله خندیدن بسیار اهمیت می‌دهند و مراقبت نوع خنده های خود هستند که به بینی فشار وارد نکنند. درواقع شما باید حتما مراقب این مسئله در روز های اولیه باشید زیرا ساختار بینی به صورت کامل استحکام پیدا نکرده است.

چه زمانی کبودی های بعد از جراحی بینی بهبود می‌یابد؟

به طور معمول شما به مدت پنج روز الی یک هفته کبودی خواهید داشت. مدت زمان بهبود کبودی به شرایط بدن هر فرد بستگی دارد.

چند روز بعد از جراحی بینی می‌توان شنا کرد؟

شما برای رفتن به استخر و شنا کردن باید صبور باشید تا پوست درون و بیرون بینی شما بهبود یابد که آلودگی به زیر پوست شما نفوذ نکند.

آیا ماساژ بینی بعد از عمل موجب کوچک شدن سایز می‌شود؟

این مورد به توصه پزشک شما بستگی دارد. بسیاری از افراد توصیه دارند که به هیچ عنوان به طور خودسرانه ماساژ بینی انجام ندهید. بسیاری از افراد در حین ماساژ بینی، فشار زیادی به این ناحیه وارد می‌کنند. بلافاصله بعد از جراحی بینی بهتر است که مداوم به سطح بینی خود دست نزنید.

بعد از عمل بینی چه زمانی می‌توان دوچرخه سواری کرد؟

تمامی فعالیت های سنگین که نیاز به پایین بودن سر دارند نیز تا 3 الی 4 هفته بعد از جراحی بینی مممنوع است. دوچرخه سواری نیز در دسته این فعالیت های ممنوع تا سه هفته می‌باشد.

چه زمانی بعد از عمل بینی می‌توان رابطه جنسی داشت؟

برای برقراری رابطه با همسر خود بعد از عمل بینی، باید حتما تا 10 الی 15 روز صبور باشند. برقراری رابطه در این زمان نیز باید بدون فشار باشد زیرا ممکن است فرم بینی را با مشکل مواجه کند و یا برای فرد، خونریزی ایجاد کند.

چند روز بعد از عمل بینی باید سر را بالا نگه داشت؟

شما باید بعد از جراحی بینی، هنگام خواب 6 هفته سر خود را بالا نگه دارید. در روز های اولیه نیاز نیست که خیلی زیاد سر خود را بالا نه دارید اما نباید سر خود را به سمت پایین بگیرید.

چند روز بعد از عمل بینی می‌توان سرکار رفت؟

شما می‌توانید یک هفته بعد از اینکه گچ بینی خود را برداشتید و توسط پزشک، چکاپ شدید به سر کار بروید. در محل کار خود سر خود را به سمت پایین نگیرید زیرا عوارض ناخوشایندی را در بر خواهد داشت.

داد زدن بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

همه افرادی که جراحی بینی انجام داده اند باید مراقب صحبت کردن خود باشند که به بینی فشار وارد نشود. شما باید تا 15 روز بعد از عمل بینی از داد زدن بپرهیزید تا به بینی خود فشار وارد نکنید.

گریه چه تاثیری بر عمل بینی دارد؟

گریه کردن فشار بسیارزیادی به فرم صورت وارد می‌کند و شما باید مراقب باشید که تا دو الی سه هفته این کار را انجام ندهید. افرادی که دارای بیماری های افسردگی هستند قبل از انجام جراحی بینی باید حتما این مورد را به پزشک جراح خود اطلاع دهند. گریه کردن بعد از عمل بینی، به استخوان ها فشار وارد می‌کند و ممکن است تورم و کجی بینی را به همراه داشته باشد.

آیا عمل بینی فرم گونه ها را تغییر می‌دهد؟

فرم گونه اکثریت افراد بعد از جراحی بینی برجسته تر از قبل خواهد شد. معمولا گونه این افراد به فرمی می‌شود که انگار تزریق ژل انجام داده اند.

📢 بیشتر بخوانید: جراحی بینی در بارداری

چسب روی بینی تا چه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد؟

برداشتن چسب پس از جراحی بینی باتوجه به نظر پزشک و نوع بینی می باشد زیرا برخی از بینی ها پس از جراحی به مدت زمان بیشتری برای چسب زدن نیاز دارند. در ماه اول استفاده از چسب بروی بینی ضروری می باشد.

آیا بعد از جراحی زیبایی بینی می توانم بهتر نفس بکشم؟

هنگامی که با سپتوپلاستی ترکیب می شود ، رینوپلاستی می تواند به شما در بهتر تنفس از طریق بینی کمک کند. این روش می تواند یک سپتوم انحراف یافته را برای بهبود راه های هوایی بینی صاف کند. اگر مشکل تنفسی دارید ، سپتورینوپلاستی می تواند از مزایای بیمه شما باشد.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاستی

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی یک جراحی زیبایی می باشد که به منظور اصلاح انحراف بینی انجام می شود. جراحی...

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی دیگر از خدمات عمل رینوپلاستی می باشد که می تواند برآمدگی استخوان روی بینی که به شکل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *