مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی نوک بینی

هنگامی که درباره رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی فکر می کنید نیاز است تمام جنبه های مختلف آن را در نظر بگیرید و انتظارات خود را از عمل بینی و میزان تغییرات پس از آن بررسی  کنید. گاهی افرادی هستند که تمایل ندارند رینوپلاستی کامل را انجام دهند و فقط می خواهند جراحی بینی را روی نوک بینی انجام دهند تا افتادگی نوک بینی برطرف شود و بینی خوش فرم تر شود. اما جراحی نوک بینی چیست و چگونه انجام می شود؟

در ادامه با ما همراه باشید تا در این خصوص اطلاعاتی را برایتان بیان کنیم.

نمونه جراحی بینی

جراحی نوک بینی چیست؟

جراحی نوک بینی نوعی رینوپلاستی برای اصلاح ایرادات نوک بینی می باشد. همچنین بهترین زاویه را بین بینی و لب ایجاد می کند. بیمارانی که جراحی نوک بینی را انجام می دهند معمولا به دنبال تغییرات ظریف در بینی خود هستند.

هزینه جراحی نوک بینی چقدر است؟

بسیاری از بیماران تصور می کنند که هزینه جراحی نوک بینی به طور قابل توجهی ارزان تر از جراحی رینوپلاستی کامل است اما همیشه این موضوع صدق نمی کند.

جراحی نوک بینی روش جراحی است که نیاز به بیهوشی و همچنین مهارت و تخصص بالای جراح بینی دارد. هزینه آن هم ممکن است کمی کمتر از جراحی زیبایی بینی باشد.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی مراجعه کنید. همچنین ایشان در زمینه جراحی زیبایی بینی تخصص بالایی دارند. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

آیا جراحی نوک بینی روشی بی خطر است؟

بسیاری از بیماران درباره مساله ایمنی یک رینوپلاستی کامل در مقابل جراحی نوک بینی سوالاتی را می پرسند. به دلیل اینکه جراحی نوک بینی فقط نوک بینی را شامل می شود در مقابل جراحی زیبایی بینی به طور کامل ایمن تر است. هرچند در بحث رینوپلاستی و خطرات آن مهارت جراح زیبایی بینی اهمیت بالاتری دارد.

روش جراحی نوک بینی

در جراحی نوک بینی پس از بیهوشی بیمار، متخصص گوش و حلق و بینی یک برش داخل بینی ایجاد می کند سپس یک لایه غضروف به نوک بینی اضافه می شود تا آن را بلند کند و افتادگی نوک بینی برطرف شود.

در نهایت برش ها بسته می شوند و به بیمار توصیه می شود تا مدتی ناحیه نوک بینی را لمس نکند.

بهبود جراحی نوک بینی

اگر فقط جراحی نوک بینی انجام داده اید بهبود آن سریع تر از بهبود در رینوپلاستی کامل می باشد. فعالیت بدنی شدید حداقل تا سه هفته پس از جراحی نوک بینی باید محدود شود و بین 6 تا 12 ماه طول می کشد تا تورم برطرف شود.

نتیجه گیری

جراحی نوک بینی نوعی عمل زیبایی بینی است که منظور رفع افتادگی نوک بینی انجام می شود. این نوع عمل نسبت به جراحی زیبایی بینی کامل مدت کمتری طول می کشد و دوره نقاحت آن نیز کمتر است. درباره هزینه های جراحی نوک بینی لازم است با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید. برای اطلاع دقیق در این رابطه می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر نصیبه رستمی جراح بینی خوب در تهران تماس حاصل فرمایید.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *