دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / جراحی بینی بدون تامپون (عمل بینی بدون درد)
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی بدون تامپون (عمل بینی بدون درد)

انجام جراحی بینی بدون تامپون امروزه از جمله روش هایی است که برای افزایش راحتی بیمار در هنگام عمل و بعد از آن مورد استفاده قرار می گیرد. در عمل بینی بدون تامپون به دلیل عدم استفاده از تامپون، دوره بهبود کمتر می شود و همچنین درد افراد به دلیل عدم قرار دادن تامپون در داخل بینی کاهش می یابد.

در این مقاله همه چیز درباره مزایا و معایب استفاده از تامپون بینی بعد از عمل را توضیح داده ایم و فواید عدم استفاده از آن در روند جراحی بینی توسط دکتر نصیبه رستمی را هم بیان کرده ایم.

تامپون بینی چیست؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که داوطلبان جراحی زیبایی بینی می پرسند، این است که تامپون بینی چیست و چه کاربردی دارد؟ تامپون بینی شامل گاز استریل آغشته به داروهایی نظیر آنتی بیوتیک است که برخی جراحان بینی بعد از عمل آن را در داخل بینی قرار می دهند تا جلوی خونریزی را بگیرند و از بروز عفونت نیز جلوگیری کنند. اما آیا مزایای استفاده از تامپون بینی به اندازه معایب آن هست؟ به گفته دکتر نصیبه رستمی، جراح بینی در تهران، استفاده از تامپون معایب بیشتری نسبت به مزایای آن دارد. بنا بر این بهتر است که در روند جراحی بینی از آن استفاده نشود. در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

در گذشته از تامپون برای فرم دادن به بینی استفاده می شده است ولی با اثبات این نکته که تامپون در حقیقت هیچ نقشی در ایجاد فرم برای بینی ندارد، امروزه در روش های مدرن رینوپلاستی، فرم دادن به بینی با استفاده از شکل دادن به غضروف های آن انجام می شود.

نکته مهم این است که تامپون هیچ گونه تاثیری بر روی شکل گیری بینی یا صاف بودن بینی ندارد.

خطرات استفاده از تامپون بینی

با قرار دادن تامپون در بینی بیمار، مسیر تنفسی وی از راه بینی به صورت کامل تا چند روز بسته می شود و در صورتی که بیمار به اختلالات خوابی همچون آپنه خواب مبتلا باشد و نتواند با دهان به راحتی تنفس کند، حتی احتمال خفگی هم برای او وجود خواهد داشت.

فیلم عمل بینی بدون تامپون

در این بخش می توانید فیلم جراحی بینی بدون تامپون توسط دکتر نصیبه رستمی را ببینید.

معایب استفاده از تامپون بینی

بهترین جراحان بینی ایران و جهان امروزه دیگر از تامپون بینی استفاده نمی کنند؛ چرا که عقیده دارند ممکن است به این ترتیب مشکلات زیادی برای بیمار به وجود آیند. این مشکلات عبارتند از:

  • درد زیاد در هنگام بیرون کشیدن تامپون بینی بعد از عمل
  • باقی ماندن تامپون به مدت طولانی در بینی و بروز عفونت

علت انجام جراحی بینی بدون تامپون

با انجام جراحی بینی بدون تامپون، به دلیل استفاده از بخیه به جای تامپون میزان مقاومت غضروف های افزایش می یابد و کبودی بعد از انجام جراحی نسبت به روش جراحی بینی با تامپون کمتر است. بعد از این جراحی، فرد به راحتی می تواند از بینی نفس بکشد. در صورتی که اگر تامپون در بینی قرار بگیرد، مسیر هوایی بینی را مسدود کرده و بیمار مجبور می شود که با دهان خود تنفس کند. در عمل بینی بدون تامپون، برای حفاظت از ساختار بینی، از پوششی فلزی کوچکی استفاده می شود. این پوشش توسط گچ در محل مورد نظر قرار داده می شود.

قیمت عمل بینی بدون تامپون

هزینه جراحی بینی در واقع اصلا به استفاده یا عدم استفاده از تامپون بستگی ندارد. مهم ترین عوامل موثر بر روی هزینه عمل بینی بدون تامپون، دقیقا همان موارد موثر بر روی هزینه کلی جراحی بینی هستند. این موارد عبارتند از دستمزد جراح بینی، هزینه های بیهوشی، هزینه های بیمارستانی و قیمت داروها.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *