دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / جراحی بینی بازیگران
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه تعداد بالایی از بازیگران، نوازندگان و افراد جامعه عمل زیبایی بینی انجام داده اند. در میان عمل های جراحی پلاستیک، جراحی زیبایی بینی به طور مداوم محبوب ترین عمل جراحی و دارای بیشترین درخواست ها در بین بازیگران است. جراحی بینی بازیگران موجب تغییراتی در چهره آنها می شود که آنها  را به ایده آل های بازیگری نزدیک می کند. بنابراین جای تعجب نیست که این عمل بینی در هالیوود به همان اندازه محبوب است که در ایران و یا سینمای هند. اما سوالی که پیش می آید این است که چرا جراحی بینی به ویژه در بین ستاره ها و بازیگران محبوب است؟ در این مقاله، ما در مورد اینکه چرا بسیاری از افراد مشهور عمل جراحی بینی انجام داده اند بحث خواهیم کرد. همچنین به این موضوع که کپی برداری از بینی بازیگران همیشه مطلوب نیست نیز خواهیم پرداخت.

چرا عمل بینی انقدر مورد توجه افراد مشهور است؟

بینی نقطه کانونی صورت است و در کنار چشم ها و لب ها ، یکی از مشخص ترین ویژگی های صورت است که باعث می شود نگاهمان به همان صورت باشد. برای افرادی که در شغلشان با دوربین سروکار دارند مانند بازیگران، مجریان و … به دلیل اینکه دوربین تصاویر مختلفی را از زوایای مختلف صورت و بینی آنها ثبت می کند، منطقی است که برای داشتن بینی متناسب و جذاب دست به عمل جراحی بینی بزنند.

جراحی بینی بازیگران با توجه به نوع بینی انجام می شود. به این معنی که راه حل هایی را برای افراد با انواع نگرانی ها اعم از پزشکی و زیبایی ارائه می دهد. این جراحی تغییرات مختلفی را ایجاد می کند، از جمله: باریک شدن یک پل عریض، اصلاح شکل نوک، از بین بردن برآمدگی ها یا فرورفتگی های صاف، تغییر شکل سوراخ های بینی بزرگ، پهن یا واژگون، کاهش اندازه کلی بینی.

اینکه جراح کدام یک از تغییرات را در بینی افراد عمل کند، کاملاً بستگی به آناتومی و اهداف منحصر به فرد ظاهر بینی دارد. از طریق این تغییرات کوچک در بینی، افراد مشهور بدون ایجاد تغییرات چشمگیر در شکل ظاهری خود و چهره، می توانند به بینی منحصر به فرد و زیبا دست پیدا کنند.

جراحی بینی اسکارلت جوهانسون

آیا می توان از جراحی زیبایی بینی یک شخص مشهور استفاده کرد؟

زیبایی بینی در این است که متناسب با چهره افراد باشد. گاه بهترین بینی های به لحاظ زیبایی و فیزیولوژی به چهره یک فرد نمی آید و متناسب آن نیست در حالی که گاهی نیز بینی ممکن است بزرگ یا دارای قوز باشد اما به چهره کلی فرد بیاید و متناسب آن باشد.

چهره هایی که دارای اجزای بزرگ مانند چشم های درشت و لب های بزرگ هستند هرگز نباید دست به عمل بینی فانتزی بزنند. زیرا در این صورت تناسب میان اجزای صورت به هم میخورد. بنابراین کپی برداری از عمل بینی بازیگران و انجام عمل مشابه آن  تصمیمی درستی نیست و قبل از انجام باید با پزشک جراح در این مورد مشورت شود. بازآفرینی بینی افراد مشهور یا تلاش برای یک عمل بینی مشخص برای همه افراد، به طور معمول بهترین نتایج ممکن را ایجاد نمی کند.

این بینی ممکن است به خودی خود یا در چهره شخص دیگری جذاب به نظر برسد، اما بینی فرد باید در متن صورت او معنا پیدا کند. مسلماً جذاب ترین بینی های افراد مشهور، بینی هایی نیستند که به شکل کاملاً جدیدی تراشیده شده اند، بلکه آنهایی هستند که طبیعی به نظر می رسند و با ویژگی های آن فرد هماهنگ هستند. این حقیقت در سایر افراد نیز صدق می کند. بنابراین بینی ها ابتدا با توجه به آناتومی خود بینی و سپس متناسب با چهره فرد تحت عمل بینی طبیعی قرار می گیرند.

چه چیزی باعث زیبایی بینی بازیگران می شود؟

جراحی بینی بازیگران که با مهارت تمام انجام شده باشد، همان چیزی است که ما آن را عمل طبیعی می نامیم. این نوع جراحی بینی باعث تغییراتی در چهره و افزایش زیبایی فرد می شود بدون اینکه به سایرین نشان دهد که فرد تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفته است.

یک عمل بینی عالی خصوصیات زیبایی شناسی منحصر به فرد افراد را حفظ می کند، بنابراین چهره فرد دچار تغییرات زیادی نشده و همچنان شبیه به فرد قبل از عمل است فقط یک نسخه زیباتر شده از بینی فرد را ارائه می دهد. بنابراین آنچه در زیبایی بینی تاثیر دارد طبیعی بودن آن است. هر بینی به حالت طبیعی تر و نرمال تر نزدیک باشد، زیبایی بیشتری دارد. برخلاف تصور افراد، بهترین نوع عمل بینی، جراحی بینی فانتری یا عروسکی نیست.

جراحی بینی رایان گاسلینگ

چگونگی انجام جراحی بینی بازیگران

معمولا قبل از انجام جراحی افراد با پزشک جراح خود در مورد نوع جراحی و نحوه عمل صحبت می کنند. در این جلسات بینی فرد با عکسبرداری تحت معاینه قرار گرفته و بهترین نوع و روش جراحی توسط پزشک ارائه می گردد. سپس با توجه به شرایط گفته شد جراح کار خود را آغاز کرده و برشی در زیر سوراخ بینی ایجاد می کند ( در سایر روش ها نحوه برش ممکن است متفاوت باشد).

این عمل جراحی همچنین با بیهوشی عمومی همراه است. با ایجاد برش پوست روی بینی برداشته شده تا دسترسی به استخوان و غضروف بینی آسان شود. سپس طبق مدل و روش های ارائه شده در جلسه مشاوره، پزشک تغییرات لازم را اعمال می کند. این تغییرات ممکن است شامل برش و تراش دادن استخوان و غضروف ها، تغییر دادن مکان سپتوم و یا تیغه میانی، برطرف کردن قوز  و… باشد. پس از اعمال تغییرات، پوست بینی مجددا به حالت اولیه باز گرداننده می شود و بینی در محل برش بخیه می گردد.

جراحی بینی معمولا جز عمل های سرپایی بوده و فرد در همان روز پس از به هوش آمدن از بیمارستان مرخص می گردد. مراقبت های پس از عمل تاثیر بسزایی در شکل گیری نهایی بینی و همچین سریع بودن دوران بهبودی و نقاهت دارد. بنابراین رعایت نکات گفته شده توسط پزشک بسیار مهم و ضروری است. با رعایت نکات گفته شده توسط جراح، عوارض ناشی از این عمل به حداقل می رسد.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
توضیحات جراحی بینی طبیعی

توضیحات جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی به دسته های مختلفی تقسیم می شود که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. در میان انواع روش های جراحی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *