مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی افتادگی پلک

در این مقاله قصد داریم درباره جراحی افتادگی پلک فوقانی مطالب را ارائه نماییم. شاید مهمترین سوال بیماران از پزشک این باشد که در جراحی پلک فوقانی چه قسمت هایی اصلاح می شده و چه قسمت هایی اصلاح نمی شوند؟ بنابراین در این مقاله آن را به صورت جامع مورد بررسی قرار می دهیم.

جراحی افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

قسمتی که در این جراحی اصلاح نمی شود در واقع افتادگی ابرو می باشد. افتادگی ابرو وقتی مورد توجه قرار می گیرد که قوس ابرو پایین تر از لبه برجسته استخوانی کاسه چشم قرار بگیرد که البته در خانم ها انتظار داریم 2 تا 3 میلی متر هم در حالت طبیعی بالاتر باشد و در آقایان هم روی لبه استخوانی قرار گرفته باشد. در صورتی که ابرو پایین تر باشد با جراحی افتادگی پلک، ابرو بالا نمی رود یعنی فاصله چشم و ابرو بیشتر نخواهد شد پس این نکته ای است که باید مورد توجه قرار دهید و برای افزایش فاصله چشم و ابرو نیاز به اقدامات دیگری مانند تزریق بوتاکس یا لیفت ابرو می باشد که باید همزمان با بلفاروپلاستی انجام شوند به طوری که حدود دو هفته پس از جراحی افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی می توان نسبت به تزریق بوتاکس اقدام کرد.

جراحی افتادگی پلک

جراحی افتادگی پلک

جنبه درمانی جراحی افتادگی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک فوقانی در یک سری از بیماران جنبه درمانی دارد یعنی به حدی این پلک دچار افتادگی است و بافت های آن چربی دارد که موجب اختلال در بینایی بیمار شده است. در این حالت زیبایی هم مطرح می باشد ولی به دلیل اختلال دید بیمار در دسته های درمانی قرار می گیرد. اما از آنجایی که پلک و چشم جز مراکز اصلی زیبایی صورت هستند این حالت پف آلود بودن پلک فوقانی، برجسته بودن آن و مشخص نبودن لبه پلک فوقانی بر اثر برجستگی تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد بنابراین با عمل و اصلاح آن چشمانی زیباتر خواهید داشت.

جراحی افتادگی پلک   نیازمند تبحر بالای متخصص و  جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. همچنین ایشان در انجام جراحی بینی دارای مهارت بالایی هستند.

عوارض بلفاروپلاستی

اما لازم به ذکر است که برداشتن بیش از حد از پوست و چربی پوست پلک موجب بروز اشکالاتی می شود مانند اینکه نتوانید به راحتی چشمانتان را ببندید و در آینده هم احتمال بروز بیماری های چشمی در شما افزایش می یابد پس حتما توجه داشته باشید که برای چنین عملی به متخصص حاذق و با تجربه مراجعه نمایید.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از عمل افتادگی پلک

  • پس از جراحی افتادگی پلک در نخستین هفته تورم پلک بیشتر است بنابراین پزشک روی پلک های شما چسب خواهد زد تا تورم پلک شما را کمتر کند. همچنین ممکن است لبه مژه های شما کمی متورم شوند که به مرور زمان بهتر می شود.
  • آنتی بیوتیک تجویز شده توسط جراح پلک را هر 6 ساعت مصرف کنید.
  • پماد تجویز شده برای بهبود تورم را نیز هر 12 ساعت استفاده کنید تا دچار عفونت نشود.
  • در صورتی که تورم پلک خیلی شدید شد و فشار زیادی بر روی چشم احساس کردید به طوری که نتوانید پلک را باز و بسته کنید فورا به پزشک مراجعه نمایید.
  • بین 5 تا 7 روز بخیه های شما باید کشیده شوند. همچنین در صورتی که بخیه از نوع جذبی نباشد وضعیت اسکار خیلی بهتر است که دکتر نصیبه رستمی جراح بینی در تهران توصیه می کنند برای جراحی بلفاروپلاستی از بخیه های غیر جذبی استفاده شود.
  • پس از کشیده شدن بخیه ها باید پمادهای ترمیمی استفاده نمایید که به مرور زمان خط پشت پلک از بین رفته و چین و چروک های خود پلک نیز محو شود و باعث افزایش زیبایی شما شود.

نتیجه گیری

جراحی افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی از موثرترین روش ها به منظور افزایش زیبایی چشم و گاها درمان اختلالات بینایی می باشد که به دلیل تخصصی بودن آن حتما باید تحت نظر بهترین جراح انجام گیرد.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *