دکتر نصیبه رستمی 4 مراقبت های بعد از جراحی 4 تزریق کورتون بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی یکی از اقداماتی است که بیشتر جراحات بینی آن را توصیه می کنند .

توصیه می شود که در شرایط خاصی انجام شود و بایستی گفت کورتون جهت کاهش و برطرف کردن برآمدگی هایی که در بخش بالایی نوک بینی که به علت اسکار در ناحیه مرده پوست به وجود می آید که این مسئله بیشتر در آقایان دیده می شود به این دلیل که پوست چندان نازکی ندارند و در کسانی که جراحی ترمیم بینی انجام داده اند ایجاد می شود . پس از جراحی بینی در قسمتی که می خواهد تزریق کورتون انجام شود به میزان سه الی پنج میلی گرم باید تزریق شود  . به مدت 7 روز پس از جراحی بینی تزریق کورتون انجام می شود و بایستی به مدت 4 الی  هفته بگذرد تا دوباره بیمار بتواند آن را تزریق کند .

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی در کم شدن ورم بینی بسیار تاثیر گذار می باشد .  به همین خاطر استفاده از آن توصیه می شود و جراح های بینی در اکثر موارد تجویز می کنند . دکتر نصیبه رستمی در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی و تزریق کورتون مشاوره های لازم را به بیماران خود ارائه می دهد .

به دلیل این که استفاده بیش از حد آن خطراتی به همراه دارد و سبب تیره شدن و ظریف شدن پوست می شود و ظاهر و فرم پوست را دچار تغییرات منفی می کند به همین علت موجب می شود غضروف زیر پوست مشخص شود به همین خاطر نبایست از اندازه ای که پزشک تجویز کرده است بیشتر از حد تزریق کرد .

اغلب بیماران این سوال برای آن ها رخ می دهد که استئوتومی چیست ؟

حذف کردن قوز بینی از جهت روبه رو موجب می شود بینی بسیار عریض دیده شود . به همین علت می بایستی عریض بودن بینی در جراحی بینی ظریف شود تا بینی فرم طبیعی به خود گیرد .

به همین خاطر در جراحی بینی احتیاج می باشد که دیواره کنار استخوان بینی حذف شود تا بینی حالت طبیعی به خود بگیرد و به علت این که غضروف ها به استخوان بینی متصل هستند آن ها همچنین ورود پیدا می کنند که به این کار استئوتومی می گویند . در جراحی بینی و منظم کردن بینی استئوتومی یکی از مواردی می باشد که بسیار ضرورت دارد . این قسمت از جراحی بینی در زمان پایانی جراحی بینی انجام می شود به این خاطر که قابلیت آسیب رساندن را دارد موجب ملتهب شدن و ورم بینی می شود . دلیل مهم ورم و کبودی پس از جراحی بینی استئوتومی است و اگر این کار برای شخصی انجام نشود در زیر چشم خود تورم پیدا می کند . پس از این که عمل به اتمام رسید استفاده از یخ می تواند  کمک چشمگیری به کاهش ورم بینی کند .

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

مشخصات بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

سوالات متداول در مورد بینی گوشتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *