دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی گوش 4 بهترین جراح اتوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بهترین جراح اتوپلاستی

ممکن است شما مدتی را در پی بهترین جراح اتوپلاستی گذرانده باشید و این فرم گوش هایتان بوده که شما را به این تکاپو کشانده باشد. به عبارتی جز شما خیلی از افراد دیگر هم که دارای گوش‌های بزرگ هستند و  یا گمان می کنند گوش‌هایشان ظاهر مناسبی ندارد ، به دنبال یک جراح گوش و حلق و بینی ماهر هستند.چرا که حالا دیگر مدتی است جراحی اتوپلاستی،بدل به یکی از عمل های جراحی زیبایی در میان ایرانیان شده است.

عمل جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، عملی است که طی آن حالت ، فرم و سایز گوش افراد را تغییر می دهند.این عمل  یقینا در میان افرادی که اعتماد به نفس پایین را تجربه می کنند و گمان می کنند گوش‌های آنها ،به هر دلیلی زیبا نیست،سبب  بالارفتن  اعتماد به نفس می شود؛خاصه در بین کودکان و نوجوانانی که تازه پا به محیط پیرامونی و اجتماعی گذاشته اند.

این اشکال در گوش ها می‌تواند به علل مختلفی نظیر جهش‌های ژنتیکی،اختلالات مادرزادی ،تصادف و یا برخی ورزش ها مانند کشتی پیش آمده باشد و یک جراح اتوپلاست قادر است بسیاری از این اختلالات را درمان کرده و از بین ببرد.پیامد این عمل،زیبایی و احساس رضایتی است که در کوتاه ترین زمان ممکن نمایان می‌شود.

دلایل انجام عمل جراحی گوش

مساله اصلی در انتخاب این عمل فرم غیر دوست داشتنی گوش ها در ذهن افراد است؛خواه این فرم،بزرگ بودن بیش از حد و گاهی نیز غیر متقارن بودن گوش ها.کوچگ بودن بیش از حد و یا اشکالات مادرزادی در فرم و اندازه گوش هم می تواند دلیل دیگری برای انتخاب عمل اتوپلاستی باشد.

کاندید عمل اتوپلاستی

به طور کلی عمل اتوپلاستی در نفراتی که  در یکی از دسته های زیر می گنجند مفید است؛

  •  افراد با گوش های بیش از حدبرجسته که به گوش خفاشی معروف است
  •  افراد با اشکال عدم تقارن در گوش ها
  •  افراد حادثه دیده که طی حادثه مانند سوختگی یا کنده شدن و یا ضربه خوردن گرفتار نقص در گوش های خود شده اند
  •   افرادی که لاله‌ی گوش‌ آنها کاملا شکل نگرفته و مضاف بر اشکال ظاهری،دچار ضعف شنوایی باشند
جراحی بینی به روش صحیح و اصولی نیازمند تبحر بالای متخصص و جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مراقبت بعد از جراحی گوش

اتوپلاستی نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی عوارض و مراقبت‌های ضروری ای دارد که پس از انجام عمل، بیماران موظف به شناخت و عمل به آنها هستند. اما یک نکته را فراموش نکنید که جای هیچ نگرانی از بروز مشکلات شنوایی در بین بیماران پس از عمل اتوپلاستی وجود ندارد.

پس از اینکه پاندپیچی گوش شما با پایان دوره پانسمان اولیه پس از عمل برداشته شود، شما تغییرات بسیاری را در شکل گوش هایتان خواهید دیده که این تغییرات،تا پایان عمر حفظ خواهند شد.تنها نکته ضروری این است که فرد پس از انجام عمل اتوپلاستی باید با دقت دوره نقاهت را پشت سر بگذارند تا از هر نوع فشار احتمالی و یا ضربه خوردن به گوش عمل شده جلوگیری کنند.

اگر شما در زمره افرادی هستید که از یکی از اشکالات و اختلالات گوش رنج می برید،دکتر نصیبه رستمی می‌تواند به شما کمک کند تا به فرم دلخواه گوش در سر و صورتتان دست یابید؛اتفاقی که می تواند سبب ساز افزایش چشمگیر اعتمادبنفس در شما گردد.

سایر مطالب

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح زیبایی بینی در تهران

بهترین جراح رینوپلاستی در تهران

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *