دکتر نصیبه رستمی / مراقبت های بعد از جراحی / گرفتگی بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

گرفتگی بعد از جراحی بینی

 

گرفتگی بعد از جراحی بینی مسئله مهمی بعد از جراحی بینی می باشد ،که ذهن بیشتر افراد را قبل از جراحی بینی به خود مشغول کرده است .

یکی از مشکلات شایع بعد از جراحی بینی گرفتگی بینی می باشد. با نمایان شدن کوچکترین مشکلات تنفسی افراد نگران می شوند که این نشانه ی بروز مشکلات تنفسی در آن ها می باشد .

لازم به ذکر است که جراح بینی در جلسات مشاوره قبل از جراحی بینی با بیمار در رابطه با تمام مشکلات جراحی صحبت کرده است و بیمار ر با این جراحی به طور کامل آشنا شده است . مشاوره قبل از شروع جراحی می تواند  بسیار کمک کننده باشد تا بیمار با دید باز تری به سوی جراحی برود .

البته گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی بعد از سپری شدن مدت زمانی کوتاه برطرف و رو به بهبودی می رود . با انجام دادن تجویزات جراح بینی در رابطه با گرفتگی بینی راحت تر می تواند از این مشکل عبور کرد .

یک اصل مهم در جراحی بینی داشتن صبر و حوصله در بیمار است ،هر چه بیمار از صبر و حوصله بیشتری در جراحی بینی برخوردار باشد ،میزان رضایت او از نتیجه جراحی بینی بالاتر می رود ،زیرا نتیجه موفقیت آمیز جراحی بینی با گذشت زمان نمایان می شود .

وجود لخته های خون و همچنین ترشحات در راه هوایی بینی می تواند زمینه ساز این مشکلات شود . البته تورم بافت داخلی بینی در این زمینه بی تاثیر نمی باشد که در طی 2 الی 3 ماه به طور کامل برطرف می شوند .

گرفتگی-بعد-از-جراحی-بینی

درمان گرفتگی بعد از جراحی بینی

  • در صورتی که بیمار آلرژی داشته باشد بهترین درمان استفاده از اسپری کورتن داخل بینی می باشد مثل اسپری رینوکورت و یا استفاده از قرص های ضد حساسیت
  • در صورت خشکی داخل بینی استفاده از دستگاه بخور سرد در اتاق خواب و پماد ویتامین A چشمی در داخل بینی و یا اسپری روغنی در بینی موثر می باشد.
  • درصورتی که مورد اول و دوم موثر واقع نشد و معاینه جراح بینی در مطب مثبت بودن تست موردی فای کاتل را نشان دهد ، بهترین درمان بعد از حدود 6 ماه الی 1 سال از جراحی ، استفاده از غضروف های کمکی می باشد .این غضروفها یا از تیغه ی بینی بیمار و یا از گوش بیمار گرفته می شود.

برای به حداقل رساندن این موارد باید بینی خود را از لخته ها و ترشحات پاک کرد .

در مواردی که یک رینوپلاستی عملکردی برای بیمار انجام شده باشد که در آن سپتوم یا همان تیغه میانی بینی در حین عمل صاف گردیده باشد معمولا چهار تا شش هفته طول می کشد تا تنفس از راه هوایی بینی بهبود پیدا کند.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی بعد از انجام جراحی بینی از خم کردن سر خود اجتناب کنید. همچنین در هنگام...

آلرژی بعد از عمل بینی

آلرژی بعد از عمل بینی

آلرژی بعد از عمل بینی آیا ممکن است پس از جراحی بینی دچار آلرژی شویم؟ آیا ممکن است پس از جراحی بینی آلرژی...

مسافرت بعد از جراحی بینی

مسافرت بعد از جراحی بینی

در صورتی که شما تمایل دارید ظاهر بینی خود را تغییر دهید، از طریق رینوپلاستی یا جراحی بینی می توانید به این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *