دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / کاربرد سوهان در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کاربرد سوهان در جراحی بینی

 کاربرد سوهان  در جراحی بینی

معمولاً افرادی که به مطب دکتر رستمی مراجعه می کنند از کاربرد سوهان در جراحی بینی و جراحی ترمیم بینی سوال می کنند. در این مقاله کاربرد سوهان در جراحی بینی را توضیح خواهیم داد.

اکثر افرادیکه برای جراحی به جراح بینی مراجعه می کنند دارای فرم بینی استخوانی، بینی گوشتی و یا دارای قوز در بینی خود هستند و از این موارد رنج می برند.

از جمله کاربرد سوهان در جراحی بینی، در جراحی بینی افرادی است که دارای بینی استخوانی و قوز روی بینی هستند.

با کمک سوهان می توان در میزان برداشتن قوز از روی بینی و سوهان کشیدن استخوان و غضروف نیز دقت داشت و با ضرافت این کار را حین جراحی انجام داد.

این سوهان از جنس تنگستن و یا فولاد ضد زنگ است و کمک شایانی به جراحان در حین جراحی انواع بینی مخصوصاً، جراحی بینی استخوانی، جراحی قوز بینی و جراحی بینی مردانه می کند. همچنین از سوهان در جراحی ترمیم بینی استفاده می شود. همچنین از سوهان بیشتر در جراحی بینی مردانه استفاده می شود. زیرا در جراحی مردانه به دلیل حساسیت های خاص در فرم بینی مردان و عدم تغییرات زیاد بر روی تیغه بینی، بیشتر از سوهان برای سوهان کشیدن استخوان و غضروف کمک گرفته می شود. زیرا این جراحی با ریسک بالایی را به همراه است. با این حال دکتر رستمی در جراحی بینی مردانه تبحر خاصی را دارند.

نحوه استفاده از سوهان

در هنگام انجام جراحی بینی توسط جراح بینی، پوست از روی بینی کاملا بلند می شود تا جراح بینی تسلط کامل به ناحیه مورد نظر داشته باشد. سپس جراح به کمک سوهان، شروع به سوهان کشیدن غضروف و استخوان برای فرم دهی بهتر تیغه بینی می کند. بعد از اتمام این کار برای جلوگیری از عفونت، محل مورد نظر را  با محلول مخصوصی شستشو می دهد.  ممکن است جراح برای پوشش دهی نامنظمی های روی تیغه بینی از گرافت های ظریفی استفاده کند.

بعضی از افراد بعد از انجام جراحی بینی، نیاز به انجام جراحی ترمیم بینی دارند. این جراحی باید حدود 6 ماه بعد از جراحی اولیه بینی انجام شود. در بیشتر جراحی های ترمیم بینی نیاز به باز کردن بینی در حین جراحی نیست و می توان با استفاده از سوهان، ایرادات خیلی جزئی مانند برآمدگی های غضروف ها و یا استخوان های زیر به جا مانده را از بین برد. از مزایای این روش که ترمیم بینی به روش بسته است، چون نیاز به جراحی باز نیست، دیگر به بافت های اطراف بینی آسیبی زده نمی شود.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *