دکتر نصیبه رستمی / جوانسازی صورت / مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

درمان با تزریق بوتاکس یک روش غیر تهاجمی به منظور برطرف کردن  و یا کاهش خطوط و چین چروک  صورت می باشد. مانند هر نوع از روش های جراحی و غیر جراحی زیبایی که به منظور جوانسازی صورت و پوست انجام می شود، تزریق بوتاکس نیز به مراقبت هایی بعد از تزریق بوتاکس نیاز دارد. این مراقبت ها به منظور رسیدن هر چه بهتر به نتایج مطلوب بعد از تزریق بوتاکس می باشد. این مراقبت ها توسط دکتر رستمی بعد از تزریق بوتاکس گفته می شود. در این مقاله به ارائه برخی از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس می پردازیم.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

درد بعد از تزریق بوتاکس

بیشتر بیماران درد بعد از تزریق بوتاکس را به پزشک خود اطلاع نمی دهند. در هنگام تزریق بوتاکس، پزشک سم بوتاکس را به عضلات زیر پوستی محل مورد نظر تزریق می کند. بیمار اغلب این درد را به دلیل استفاده پزشک از کرم های بی حس کننده متوجه نمی شود. به همین دلیل پزشک مراقبت هایی را بعد از تزریق بوتاکس به بیمار توضیح می هد تا در نتیجه تزریق بوتاکس موثر باشد.

آیا بعد از تزریق بوتاکس تورم و کبودی وجود دارد؟

در برخی از افراد ممکن است به دلیل وجود چین و چروک زیاد و استفاده از بوتاکس نقاط قرمز رنگ و کبود ریزی مشاهده شود. با این حال این نقاط بعد از چند ساعت از تزریق بوتاکس کاملا محو می شود. مهم این است که بعد از تزریق بوتاکس به تمامی توصیه های پزشک در خصوص مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس عمل کنید تا نتیجه خوبی را از تزریق بوتاکس به دنبال داشته باشد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

زمانی که اقدام به تزریق بوتاکس به منظور جوانسازی پوست می نمایید، باید مراقبت های بعد آن را نیز طبق دستورالعمل پزشک انجام دهید.مثلا پزشک از شما بخواهد تا اقدام به انقباض و انبساط صورت خود نمایید. همچنی برخی از تمرینات را به منظور بررسی نتیجه تزریق بوتاکس از شما بخواهد انجام دهید. با انجام این کار مشخص می شود که عضلاتی که هدف تزریق بوتاکس قرار داشته اند، درست بوده است.

از جمله مزایای تزریق بوتاکس این است که دوره نقاهت ندارد و فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود برگردد. با این حال توصیه می شود تا به مدت 24 ساعت از انجام فعالیت و ورزش های سنگین باید اجتناب شود. همچنین به مدت 4 الی 5 ساعت بعد ار تزریق بوتاکس از مالش و ماساژ محل تزریق خودداری نمایید.

هنگامی که درمان بوتاکس پس از دستورالعمل مراقبت درست انجام می شود، بهبودی از این روش معمولا سریع است

در صورتی برای پوستتان دارو و یا کرم خاصی مصرف می کنید، حتما بعد از تزریق بوتاکس در این خصوص با پزشک مشورت نمایید. دکتر رستمی می توانند شما را در این خصوص کاملا راهنمایی نمایند.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

امروزه تزریق بوتاکس در میان افراد جامعه بسیار رواج یافته است که می تواند موجب جوانسازی صورت و به طبع آن...

تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی

  بوتاکس ماده ای است که از طریق فعال کردن سم بوتولینوم می تواند به طور موقت ماهیچه را فلج کند در نتیجه باعث...

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چیست؟ آیا تزریق ژل لب عوارضی را به همراه دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را باروش کارآمد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *