مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

 روتوش بینی

 روتوش بینی

در 10 درصد بیماران که اقدام به جراحی بینی می کنند، ممکن است نیاز به عمل جراحی مجدد یا روتوش بینی باشد. در 90 درصد باقی مانده، رضایت بیمار 100 درصدی بوده و نیاز به روتوش بینی نیست.

در روتوش بینی نسبت به جراحی بینی اولیه، اصلا نیاز نیست که بافت بینی باز شود و تغییرات روی ساختار بینی انجام شود. با کمک روتوش بینی می توان تغییرات جزئی در غضروف و استخوان ها انجام داد. این تغییرات باید بعد از 6 الی 12 ماه بعد از جراحی بینی به دلیل کاهش ورم های بینی و ساخته شدن کامل استخوان بینی انجام شود.

گفتن این نکته ضروری است که به دلیل آن که بینی یک عضو حیاتی است. نباید به هر نحوی که می توان آن را تغییر داد و یا در ساختار آن دخالت کرد.

امروزه بیشترین مراجعه کنندگان  برای جراحی زیبایی بینی سنی بین 16 تا 27 سال را دارند. این افراد برای زیباسازی چهره به جراح بینی مراجعه می کنند.

روتوش بینی چیست؟

به انجام اقداماتی جزئی بعد از انجام جراحی بینی روتوش بینی گفته می شود. در صورتی که بیمار بعد از انجام جراحی به مشکلات تنفسی دچار شود، باید روتوش بینی انجام دهد. زیرا بعد از انجام جراحی بینی، بینی مقداری از توانایی و پتانسیل خود را از دست داده و نمی توان به بافت بینی دست زد. در بعضی از مواقع نیاز است تا جراحی روتوش بینی انجام داد. در این نوع از جراحی باید مجدد بینی را جراحی کرده و در صورت نیاز برای بازسازی بینی از غضروف بدن خود بیمار استفاده کرد.

انواع روتوش بینی

برخی از افراد به دلیل مشکلاتی که بعد از جراحی بینی برایشان پیش میاید، روتوش بینی به دو صورت می باشد. در نوع اول روتوش بینی به دلیل ایجاد مشکلاتی بسیار کم و جزئی بدون انجام جراحی بینی می توان اقدام به اصلاح ایرادات بینی کرد. این نوع از روتوش درزمان کم انجام می شود.

در موارد نادری بعد از انجام جراحی بینی به دلایل مختلف ممکن است تا نیاز به انجا جراحی مجدد بینی باشد که به مراتب سخت تر از جراحی بینی اولیه است. در این نوع از جراحی ممکن است برای بازسازی بینی از غضروف های لاله گوش و سر دنده نیز استفاده شود.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *