دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / تفاوت بینی استخوانی و گوشتی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

 

برای بررسی تفاوت بین بینی های گوشتی و استخوانی باید هر کدام از این نوع بینی ها را به طور جداگانه بررسی کنیم.

ضخامت پوست در بینی عامل تعیین کننده بینی استخوانی و گوشتی است.بینی های استخوانی پوست نازکی دارند در حالی که بینی های گوشتی پوست ضخیم و کلفتی دارند.

 بطور طبیعی پوست نیمه ی بالایی بینی، یعنی همان قسمتی که استخوان را می پوشاند نازک تر از نیمه پایینی، یعنی ناحیه ای که غضروف را می پوشاند می باشد.

در بینی های استخوانی جزئیات استخوانی به دلیل نازک بودن پوست ،از روی  پوست قابل مشاهده هستند .حتی در صورت شکسته شدن لبه های استخوان  بینی،کاملا قابل مشاهده و لمس کردن هستند.همچنین در بینی های استخوانی به دلیل نازک بودن در نیمه ی پایینی پوست ،غضروف های قوی و مستحکم تری دارندو پهنی یا افتادگی در نوک بینی کمتر وجود دارد .اما درجراحی بینی گوشتی به دلیل کلفت بودن پوست جزئیات استخوانی و غضروفی بینی قابل مشاهده نیست و همینطور به دلیل سنگینی پوست غضروف ها معمولا نازک و ضعیف هستند .در بینی های گوشتی سر بینی پهن و افتاده است .

تفاوت-بینی-استخوانی-و-گوشتی

تشخیص بینی گوشتی و استخوانی بسیار راحت است و هر فردی می تواند این دو نوع را از هم تشخیص دهد.ولی گاهی اوقات در بینی های استخوانی و با پوست نازک غضروف ها بسیار قوی هستند و باعث پهن شدن و افتادگی سر بینی و در نتیجه در تشخیص نوع بینی فرد را به اشتباه می اندازند.در تشخیص نوع بینی بیشتر باید به ضخامت پوست توجه کرد تا کمتر دچار اشتباه شویم.

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم بوده واگر کمی پوست سر بینی را بین دو انگشت فشار دهیم از سوراخهای ریز آن چربی به بیرون تراوش می کند، در حالیکه در نوع استخوانی این اتفاق نمی افتد.

نتیجه ی جراحی بینی استخوانی و گوشتی

همانطور که گفته شد بینی های استخوانی دارای پوستی با پوشش نازک هستند. مزیت پوست آنها این است که کار هنرمندانه روی بافت سخت یعنی استخوان و غضروف به خوبی بعد از جراحی بینی قابل مشاهده است، بنابراین تغییرات اگر با دقت کامل و درست انجام شود نتیجه بسیار چشمگیر و قابل توجه است. اما در بینی های گوشتی بیشترین کار جراح،تغییر شکل غضروف و استخوان بینی است و به دلیل ضخیم بودن پوست ظرافت کار جراح کمتر دیده می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *