مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

آلرژی بعد از عمل بینی

آلرژی بعد از عمل بینی

آیا ممکن است پس از جراحی بینی دچار آلرژی شویم؟

آیا ممکن است پس از جراحی بینی آلرژی بهبود یابد؟

در این مقاله قصد داریم درباره آلرژی بعد از عمل بینی مطالبی را ارائه نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

آلرژی چیست؟

آلرژی در واقع یک واکنش افزایش حساسیتی می باشد که گلبول های سفید و سیستم ایمنی بدن ما نسبت به موادی که در طبیعت وجود دارند و برای افراد عادی مشکلی ایجاد نمی کنند، واکنش نشان می دهد و سبب ترشح موادی می شود که در بدن باعث بروز علائمی می شود.

علائم آلرژی

برخی از علائم آلرژی عبارتند از:

البته تمام افرادی که این علائم را دارند لزوما آلرژی ندارند و ممکن است رینیت یا التهاب بینی داشته باشند. یکی از دلایل رینیت، آلرژی می باشد.

نمونه جراحی زیبایی بینی

نمونه جراحی زیبایی بینی

انواع آلرژی

آلرژی به دو دسته آلرژی فصلی و آلرژی دائمی تقسیم می شود.

افراد مبتلا به آلرژی فصلی معمولا در فصول پاییز و بهار دچار حساسیت های شدید می شوند. این افراد معمولا به گرده گیاهان حساسیت دارند.

در آلرژی دائمی فرد در تمام طول سال علائم آلرژی را دارد.

درمان آلرژی

مهمترین مساله در درمان آلرژی اجتناب از قرار گرفتن در معرض مواد آلرژن می باشد. به عنوان مثال در محیط های آلوده ماسک بزند یا در فصل بهار که گیاهان در حال گرده افشانی هستند سعی کند در معرض آنها قرار نگیرد.

شستشوی مکرر بینی با سرم شستشو هم می تواند سبب شود تا مواد آلرژنی که به مخاط بینی چسبیده اند از بینی خارج شوند.

همچنین استفاده از داروها نیز می تواند در کاهش علائم آلرژی مفید باشد. این داروها معمولا به صورت سیستمیک یا خوراکی قابل استفاده هستند که سبب می شوند ترشح مواد حساسیت زا به تاخیر بیفتد.

جراحی بینی به روش صحیح و اصولی  نیازمند تبحر بالای متخصص و  جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

آیا ممکن است پس از جراحی بینی آلرژی بهبود یابد؟

لازم به ذکر است که آلرژی درمان جراحی ندارد اما در صورتی که مشکلاتی مانند انحراف بینی و بزرگ بودن شاخک تحتانی بینی همراه آلرژی وجود داشته باشند باعث تشدید علائم آلرژی می شوند بنابراین جراحی زیبایی بینی با رفع این مشکلات می تواند باعث کاهش علائم آلرژی شود. اما در حال حاضر درمان دارویی موثرترین روش برای درمان نسبی حساسیت است.

نمونه جراحی بینی

نمونه جراحی بینی

آیا ممکن است پس از جراحی بینی دچار آلرژی شویم؟

ممکن است افرادی تصور کنند که جراحی بینی می تواند منجر به بروز آلرژی شود در صورتی که این موضوع حقیقت ندارد زیرا مشکل آلرژی مربوط به گلبول های سفید بدن است و جراحی بینی تاثیری در بروز آلرژی ندارد.

اما گاهی ممکن است به دلیل جراحی غیراصولی فرد دچار رینیت غیرآلرژیک یا التهاب بینی شود که با علائمی مانند آبریزش بینی، گرفتگی بینی، مشکلات تنفسی می تواند همراه باشد.

نتیجه گیری

در نهایت می توان گفت که آلرژی بعد از عمل بینی رخ نمی دهد البته به شرطی که جراح بینی دارای تبحر کافی بوده و با روش صحیح و اصولی عمل زیبایی بینی را انجام دهد. علاوه بر آن در صورت انجام جراحی انحراف بینی با روش صحیح می توان علائم آلرژی را تا حدی کاهش داد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آلرژی بعد از عمل بینی می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر نصیبه رستمی جراح بینی خوب در تهران تماس حاصل فرمایید.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی بعد از انجام جراحی بینی از خم کردن سر خود اجتناب کنید. همچنین در هنگام...

مسافرت بعد از جراحی بینی

مسافرت بعد از جراحی بینی

در صورتی که شما تمایل دارید ظاهر بینی خود را تغییر دهید، از طریق رینوپلاستی یا جراحی بینی می توانید به این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *