دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی ترمیم بینی 4 گرافت برای ترمیم بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

گرافت برای ترمیم بینی

گرافت برای ترمیم بینی :

گاه در جراحی ترمیم بینی برای جبران بافت های از دست رفته و رفع ایرادات ساختاری که از جراحی پیشین به جای مانده نیازمند بافت اضافی و طبیعی هستیم تا نواقص موجود رفع گردد . بسیاری از جراحان بینی از گرافت برای ترمیم بینی کمک می گیرند گرافت ها بافت های غضروفی طبیعی هستند که از بدن خود بیمار تهیه شده و در بخش هایی از بینی که لازم باشد ، پیوند می خورند . برای تهیه این اجزا می توان از سه بخش بدن بهره گرفت . طبق نظر دکتر رستمی جراح بینی ، گرافت را می توان از غضروف های تیغه بینی ، غضروف های گوش و غضروف های قفسه سینه برداشته و با توجه به وضعیت بیمار هر یک که مناسب تر باشد را گزینش کرد . در ادامه هر یک از این سه بافت را بررسی می کنیم .

گرافت برای ترمیم بینی

بافت غضروفی تیغه بینی :

اگر بتوان از این تیغه ، گرافت برای ترمیم بینی برداشت نمود بسیار عالی است و لازم است بدانید اولین گزینه انتخابی پزشکان جراح بینی برای برداشت بافت غضروفی همین ناحیه است زیرا گرافت این بخش به راحتی جوش خورده و با بافت های اطراف خود ارتباط مناسبی از لحاظ عصبی و خونرسانی برقرار می کند و خاصیت هماهنگی بیشتری با بینی دارد .

بافت غضروفی گوش :

در صورتی که گرافت را نتوان از بینی برداشت نمود و به دلیل جراحی قبلی ، تیغه بینی به میزان زیادی تحلیل رفته باشد ، برای تامین این اجزا می توان از لاله گوش گرافت برای ترمیم بینی برداشت کرد . به این ترتیب که برش بسیار ریزی در پشت لاله گوش اعمال شده تا جراح بتواند حجم مناسبی بافت غضروفی بردارد . پس از برداشت ، برش به کمک بخیه بسته می گردد و به دلیل قرارگیری در پشت ، در معرض دید نخواهد بود .

بافت غضروفی قفسه سینه :

آخرین انتخاب پزشکان جراح بینی برای تامین گرافت ، غضروف قفسه سینه است این ناحیه می تواند حجم زیادی از بافت غضروفی را در اختیار جراح قرار دهد ولی اجزای این بخش ایراداتی هم دارند . به عنوان مثال گرافت قفسه سینه اتصال کندی برقرار کرده و نیازمند زمان بیشتری است تا با بینی انطباق یابد و دیگر اینکه در این روش مدت زمان جراحی طولانی می شود .

سایر خدمات دکتر رستمی :

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =