دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی بینی 4 کاربرد غضروف در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کاربرد غضروف در جراحی بینی

کاربرد غضروف در جراحی بینی

از جمله مواردی که ممکن است در حین جراحی نیاز باشد تا از طرف جراح بینی مورد استفاده قرار بگیرد، غضروف بینی است.

کاردبرد غضروف بینی در جراحی بینی

از غضروف در جراحی بینی به منظور فرم دهی بهتر به بینی و یا در جراحی بینی گوشتی برای تقویت غضروف بینی استفاده می شود. از غضروف در جراحی بینی گوشتی برای جلوگیری از افتادگی بعد از جراحی بینی استفاده می شود.

برای به دست آوردن غضروف می توان از بدن خود بیمار، بانک غضروف و یا غضروف مصنوعی استفاده کرد. شرایط استفاده از غضروف ها به فرم بینی فرد و نوع استفاده از غضروف در بینی است.

غضروف ها بر دو نوعند:

  • غضروف طبیعی
  • غضروف مصنوعی

غضروف طبیعی

از غضروف طبیعی در صورتی که فرد به پیوند غضروف حین جراحی بینی احتیاج داشته باشد استفاده می شود. که به دو روش می توان به دست آورد.

  • در بهترین حالت ممکن غضروف از بدن خود فرد برداشته شود. در این صورت از دنده یا لاله گوش غضروف برداشته می شود. استفاده از این غضروف در حین جراحی و بعد از آن، برای بیمار هیچ عارضه ای به همراه ندارد و می تواند کمک کننده هم باشد.
  • گرفتن غضروف از بانک غضروف، این غضروف ها از بدن افراد فوتی استخراج می شود. البته لازم به ذکر است که تحت رادیاسیون و پرتو درمانی مخصوص قرار داده می شوند تا سلولهای آن از بین رفته و تنها غضروف برجا بماند تا در صورت لزوم از غضروف ها بتوان استفاده کرد. البته استفاده از این نوع از غضروف ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. زیرا به دلیل قرار گیری در برابر رادیاسیون و یا جذب شدن به بدن، بعد از مدتی تحلیل رفته و در ظاهر بینی ایراداتی را ایجاد می کند.

غضروف مصنوعی

در جریان جراحی بینی ممکن است جراح بینی برای ترمیم بینی از غضروف های مصنوعی نیز استفاده کند. انواع غضروف های بینی برای استفاده در جراحی های مختلف بینی در بازار موجود است. استفاده از این غضروف ها در جراحی بینی ایراد و یا اشکالی را در فرد ایجاد نمی کند.

همچنین می توان از غضروف در جراحی بینی گوشتی، جراحی پره بینی، جراحی بینی مردانه و یا جراحی بینی طبیعی استفاده کرد. لازم است که بدانید استفاده از غضروف طبیعی که از بدن فرد برداشته می شود، شایع ترین پیوند غضروف است.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 19 =