دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی بینی 4 پرسش و پاسخ جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی ، در این مطلب سوالات رایج جحراحی بینی توسط دکتر نصیبه رستمی پاسخ داده شده است . در صورت داشتن سوال می توانید در انتهای صفحه در بخش نظراذت سوالات خود را مطرح نمایید .

جراحی بینی دکتر رستمی

جراحی بینی دکتر رستمی

پروتز های سیلیکونی و غضروف های مصنوعی در داخل بینی چه خطراتی را به همراه دارد؟

واقعیتی که وجود دارد این است که به دلیل اینکه این پروتز های سیلیکونی و نیز غضروف های مصنوعی عارضه ها و پیامد های خطرناکی در پی دارد ابدا توصیه نمی شود. این سیلیکون ها در طول مدت و بعد از گذشت زمان طولانی با مشکلاتی همراه است از جمله:

  • ممکن است که پوست بینی را سوراخ کند و از داخل به بیرون بیاید. همین امر سبب می شود که نمای بدی را برای ظاهر افراد ایجاد کند.
  • زخم ها و اسکارهایی به جای می گذارد که برطرف کردن آن ها بسیار سخت و گاها غیر ممکن خواهد بود.
  • در داخل بینی عفونت ایجاد می کند

غضروف های مصنوعی نیز با مشکلاتی همراه است از جمله:

این غضروف ها از آنجایی که از غضروف های حیوانی و یا دنده اجساد تهیه می شوند بسیار می توانند آسیب زا باشند. گرچه اینها کاملا آنتی باکتریال شده اند اما بدن انسان از آنجایی که سیستم ایمنی قوی دارد هر گاه چیزی وارد آن شود و بدن نتواند آن را بپذیرد به سرعت نسبت به آن واکنش نشان خواهد داد.

در این موارد نیز اگر بافت بینی نتواند که این غضروف را در خود بپذیرد موجب واکنش هایی می شود که نتیجه آن عفونت، زخم، پس زدن این غضروف که به طرز بدی از بینی بیرون می زند و نیز موجب اسکار می شود.

بنابراین توصیه می شود که برای انجام انواع اقدامات زیبایی بهتر است که از غضروف های خود بینی استفاده شود.

در حالیکه بینی خود افراد غضروف ندارد بهترین تصمیم این است که از غضروف های سایر بخش های بدن همان فرد غضروف تهیه شود. برای مثال در مواردی پزشکان از دنده یا بخش دیگر بدن افراد برای تهیه غضروف اقدام می کنند.

این مساله باعث می شود احتمال بروز مشکل به کمترین میزان ممکن برسد زیرا که بدن به بافت خود کمترین واکنش را خواهد داشت.

کسانی که آلرژی دارند یا حساسیت دارند چگونه می توانند تحت جراحی بینی قرار گیرند؟

اگر کسانی آلرژی داشته باشند یا اینکه سینوزیت داشته باشند در صورتی که تحت جراحی قرار گیرند موجب بروز مشکلاتی چند خواهند شد.

برای مثال در مواردی مشاهده شده است که از طرفی افراد آلرژی دارند و یا اینکه سینوزیت دارند، از طرف دیگر نیز اصرار دارند که تحت جراحی بینی قرار بگیرند. دراین موارد توصیه پزشکان این است که ابتدا تحت درمان قرار بگیرند و تمامی اقدامات برای رفع آلرژی و نیز سینوزیت آنها انجام شود در نهایت جراحی بینی برایشان انجام شود.

کسانی که با وجود مشکلات فوق جراحی کردند احتمال بروز مشکلاتی برایشان وجود دارد. برای مثال:

  • افزایش میزان آبریزش بینی
  • گرفتگی بینی

بنابر این در این موارد بسیاری از افراد باید تحت درمان قرار گیرند سپس جراحی کنند.

آلرژی از جمله مشکلاتی است که جراحی در رفع آن هیچ نقشی نخواهد داشت از همین رو باید سایر اقدامات درمانی را برای برای رفع آلرژی را انجام دهید.

بنابر این تصور اینکه جراحی روشی درمانی برای رفع آلرژی یا سینوزیت است تصوری کاملا اشتباه است.

کسانی که روی صورت خودشان آکنه و جوش دارند و برای درمان جوش ها دارو مصرف می کنند، بر ای جراحی بینی شان باید چه اقدامی انجام دهند؟

برای درمان این آکنه ها و جوش ها باید داروهایی مورد استفاده قرار داد تا این موارد حل شوند. اما نکته ای که باید مورد نظر قرار دهید این است که این داروها بسیار روی پوست و میزان تحریک پذیری آن نقش خواهد داشت.

در این موارد توصیه ای که پزشکان دارند این است که در جلسات مشاوره حتما در صورتی که از انواع داروها و یا ژل هایی که برای بهبود وضعیت پوستی خود استفاده می کنید آن را با پزشک جراح خود در میان بگذارید. در غیر اینصورت تا حد زیادی این اهمال کاری می تواند موجب بروز مشکلاتی در افراد گردد.

یکی از داروهایی که بسیار برای پوست نقش مثبتی دارد اما نباید پیش از جراحی مورد استفاده قرار گیرد راکوتان است. راکوتان جزء آن دسته از داروهایی است که باید فاصله بین آخرین مصرف  تا انجام جراحی حداقل شش ماه باشد.

بنابر این در ین موارد پزشکان توصیه می کنند این دارو را قطع کنید سپس بعد از گذشت شش ماه می توانید بدون نگسسرانی و دغدغه تحت جراحی بینی قرار بگیرید.

نمونه کارهای جراحی بینی

سایر مطالب

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح زیبایی بینی در تهران

بهترین جراح رینوپلاستی در تهران

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *