مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

نکات بعد از جراحی بینی

با توجه به تعداد بالای عمل زیبایی بینی که روزانه در بیمارستان ها و کلینیک ها انجام می شود، رعایت برخی از نکات باعث سرعت بخشیدن به بهبودی بعد از جراحی بینی می گردد . در این مطلب برخی از این موارد بیان خواهد شد .

نمونه جراحی بینی دکتر رستمی

مواردی که ممکن است بعد از جراحی بینی رخ دهد

    خونریزی: طبیعی است که برای 3-5 روز اول بعد از عمل بینی ، مقداری ترشحات خونین داشته باشید. اگر خونریزی مداوم بعد از عمل رخ داد ، سر خود را کمی عقب کج کنید و به آرامی از طریق بینی خود تنفس کنید. اگر این خونریزی متوقف نشود ، می توانید از اسپری استفاده کنید.

    درد: برای چند روز اول بعد از عمل باید انتظار فشار و درد بینی داشته باشید. این ممکن است مانند یک عفونت سینوسی یا یک درد کسل کننده در سینوسهای شما احساس شود. باید از داروهای ضد درد بعد از عمل تجویز شده توسط پزشک خود استفاده کنید.

    خستگی: شما می توانید انتظار داشته باشید که برای اولین هفته بعد از عمل احساس خستگی کنید. این طبیعی است و بیشتر بیماران برای بهبودی حداقل 1 هفته مرخصی برنامه ریزی می کنند. هر بیمار متفاوت است و برخی زودتر به کار خود برمی گردند.

ترشحات بینی: برای چند هفته اول بعد از عمل دچار احتقان بینی و ترشحات خواهید شد. گذشت بینی و تنفس شما باید 2-3 هفته بعد از عمل به حالت عادی برگردد.

    ویزیت های بعد از عمل: بسته به نوع عمل جراحی ، تعداد معینی از ویزیت های بعد از عمل خواهید داشت. در طی این بازدیدها ، شما بینی و سینوسهای مایعات و خونی که بعد از عمل باقی مانده را تمیز خواهیم کرد. این بازدیدها برای کمک به روند بهبودی بسیار مهم است ، بنابراین ضروری است که در تمام برنامه هایی که برای شما برنامه ریزی شده است شرکت کنید. در مورد تمیز کردن برخی ناراحتی ها وجود دارد ، بنابراین بهتر است 45 دقیقه قبل از مراجعه خود داروی ضد درد (که در بالا توضیح داده شده است) مصرف کنید.

نکات بعد از جراحی بینی

    انجام فعالیت های سنگین: شما باید حداقل 10 روز بعد از عمل از فعالیت سنگین ، بلند کردن و دمیدن بینی خودداری کنید. کرنش یا دمیدن بینی به زودی بعد از عمل ممکن است باعث خونریزی شود. شما می توانید 50٪ از رژیم منظم ورزش خود را در 1 هفته بعد از عمل و روز معمول خود را 2 هفته بعد از عمل از سر بگیرید.

    داروهای ضد التهابی تنها در صورت تجویز پزشک در زمان مشخص شده استفاده شود .

   چند روز بعد برای برداشتن گچ بینی به جراح خود مراجعه کنید .

  در زمینه تغذیه بعد از جراحی بینی با پزشک خود صحبت کنید.

جراحی بینی به روش صحیح و اصولی نیازمند تبحر بالای متخصص و جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

اگر با موارد زیر مواجه شدید به جراح خود اطلاع دهید :

  •     تب بعد از روز عمل که بیش از 24 ساعت طول بکشد
  •     ترشح آب شفاف ثابت پس از هفته اول عمل
  •     تغییرات ناگهانی بینایی یا تورم چشم
  •     سردرد شدید
  •     اسهال شدید
  •     خونریزی شدید

سایر مطالب

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح زیبایی بینی در تهران

بهترین جراح رینوپلاستی در تهران

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *