دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / مشخصات بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

مشخصات بینی گوشتی

همانطور که در مقالات پیشین گفته شد، بینی افراد به دو دسته بینی استخونی و گوشتی تقسیم می شوند. روش جراحی در این دو نوع بینی باهم متفاوت می باشد . در این مقاله به بررسی مشخصات بینی گوشتی و عمل آنها می پردازیم. ممکن است به گوش تان خورده باشد جراحی بینی های گوشتی سخت است و حساسیت بالایی دارد. آیا می دانید علت این امر چیست و چرا عمل بینی های گوشتی از حساسیت بالایی برخوردار است. در این مقاله از سایت دکتر نصیبه رستمی، به موضوع بینی های گوشتی می پردازیم:

بینی های گوشتی به دلیل ویژگی های خاصی که دارند؛ باعث شده است دست جراح برای اعمال تغییرات جراحی محدود باشد، در حالی که در عمل بینی های استخوانی به علت ساختار متفاوت آن با بینی های گوشتی، جراح می تواند تغییرات بیشتری را بر روی بینی های گوشتی اعمال کند. بینی های گوشتی به علت دارا بودن ویژگی های خاصی، موجب می گردد عمل بینی بر روی آنها دشوارتر باشد.

مشخصات بینی گوشتی

  • نرم بودن بافت غضروفی
  • پهن تر بودن پره های بینی
  • داشتن غدد چربی های فراوان زیر پوست بینی
  • استخوان ضعیف
  • پوست ضخیم

اگر چه تعداد کسانی که از نتیجه عمل بینی های گوشتی راضی هستند رو به افزایش است، زیرا تکنیک های جدیدتر جراحی موجب شده است با روش تقویت غضروف بینی، نتیجه جراحی بینی های گوشتی رضایت بخش تر باشد و بینی های گوشتی مانند بینی های استخوانی نیز نتایج موفقیت را داشته است. با این حال نباید از مهارت و تجربه پزشک جراح غافل شد، لازم است برای جراحی بینی های گوشتی پزشک جراح باتجربه و ماهر باشد زیرا کوچکترین اشتباه در اصلاح و تغییر دادن شکل و فرم  بینی های گوشتی می تواند عوارض و مشکلات بزرگی را ایجاد کند. علاوه بر این نکته مهم اینست پزشک جراح عمل جراحی را به گونه ای انجام دهد که ضمن اعمال تغییرات به جا و صحیح، به تناسب بینی با چهره صورت نیز توجه کند.با  رعایت چنین موارد بیمار از نتیجه عمل خود بیشترین رضایت را خواهد داشت. به طور کلی عمل بینی های گوشتی در مقایسه با عمل بینی های استخوانی سخت تر است. زیرا پوست بینی های گوشتی ضخامت بیشتری دارد و پوست بینی بیشترین حساسیت را در عمل بینی های گوشتی دارد.

انواع بینی های گوشتی

همانطور که قبلا درباره مشخصات بینی گوشتی گفته شد، ولی برخی از بینی های گوشتی از غضروف و استخوانهای نازک تر و ضعیف تری برخوردار هستند بطوری که با لمس کردن به آسانی نمی توان آن را تشخیص داد. به طور کلی بینی های گوشتی خود به دو نوع تقسیم می شوند:

-نوع اول:

برخی از بینی های گوشتی، بافت چربی بیشتری در زیر پوست خود دارند ولی پوست ضخامت کمتری دارد که جراحی اینگونه بینی های گوشتی از راحت تر و نتیجه بخش تر خواهد بود.

-نوع دوم:

برخی از بینی های گوشتی، بافت چربی کمتری زیر پوست خود دارند زیرا غدد چربی به تعداد کمتری وجود دارد اما پوست شان از ضخامت بیشتری برخوردار است. جراحی اینگونه بینی ها در مقایسه با نوع قبلی سخت تر می باشد. بنابراین لازم است جراح باتجربه و متخصص را برای اینکار انتخاب کنید تا جراح مجرب عمل این نوع بینی را برای بدست آوردن نتیجه عمل بهتر، به عهده بگیرد.

چگونه نوع بینی گوشتی را بفهمیم؟

اگر چه مشخصات بینی گوشتی، وجود پوست ضخیم، نرم بودن غضروف ها و پهن بودن پره های بینی می دانند ولی همه ویژگی های گفته شده را نمی توان در بینی های گوشتی تشخیص داد. برخی از بینی های گوشتی غدد چربی ندارند و برخی دیگر پوست ضخیم و قابل ملموس ندارند. ساده ترین راه برای تشخیص نوع بینی تان، از زاویه پایین به شکل بینی خود نگاه کنید اگر سوراخ های بینی به همراه نوک بینی یک شکل نیم دایره یا ذوزنقه ای ساختند می توان گفت بینی تان به بینی گوشتی شبیه تر است.

چگونه نوع بینی گوشتی را بفهمیم؟

بهترین سن برای انجام عمل بینی

معمولا توصیه می شود افراد عمل زیبایی بینی گوشتی در سنی صورت بگیرد که همه اجزای صورت به میزان کافی رشد کرده باشد. با این حال دختران از سن 14 سال و پسران در سن 16 سال می توانند برای عمل بینی اقدام کنند. ولی برای کسب نتیجه بهتر بهتر است بعد از سن 18 سالگی در هر دو جنس به دنبال عمل بینی باشند. زیرا برای اکثر افراد بعد از این سن تغییرات قابل محسوسی در چهره خود نخواهند داشت.

  عمل بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم و استخوان ضعیف، برای جراحی نیازمند به حساسیت و دقت بالایی دارد. زیرا بینی های گوشتی از اسکلت ضعیفی برخوردار هستند هم چنین پوست ضخیم آن ممکن است باعث شود نوک بینی حالت افتادگی پیدا کند. اینجاست اهمیت پیدا کردن جراح بینی مجرب مشخص می شود زیرا چنین پزشکی باید از مشخصات بینی های گوشتی و آناتومی آن به خوبی اطلاع داشته باشد که بتواند هم بینی را پس از عمل، شکل مناسب خود را داشته باشد، عوارض بعدی بروز نکند و ماندگاری نتیجه عمل نیز برای مدت زمان طولانی حفظ شود.

قبلا برای عمل بینی های گوشتی، جراح بینی غضروف را تراش و نازک می کرد که بعد از مدتی به دلیل نرم بودن غضروف این مدل بینی ها به حالت قبل عمل، بر می گشت و چنین چیزی نارضایتی از عمل را بیشتر می کرد در حالی که در روش های امروزی، عمل بینی های گوشتی را به همراه تقویت غضروف بینی انجام می شود و باعث شده است بینی شکل بهتر و با ماندگاری طولانی پیدا کند.

باید گفت نتیجه عمل بینی های گوشتی دیرتر از بینی های استخوانی مشخص می شود و حدود 1 تا 2 سال زمان می برد هم چنین تورم و کبودی آن دیرتر از بین می رود. پس لازم است صبوری بیشتری به خرج دهید.

عوارض عمل بینی های گوشتی

عمل بینی های گوشتی مانند هر عمل دیگر عوارض و حساسیت های خاص خود را دارد. چنانچه مراقبت های پس از عمل را به خوبی انجام دهید از شدت عوارض کاسته می شود. در ادامه برخی از عوارض بینی های گوشتی آورده شده است.:

  • مهم ترین عوارض هر عمل بینی گوشتی، درد است. برای تحمل آن می توانید قرص مسکن مصرف کنید.
  • بعد از عمل بینی گوشتی، در اطراف چشم و بینی کبودی رخ می دهد و پس از گذشت 20 روز تا یک ماه به طور کامل رفع می شود
  • تورم و قرمزی ایجاد شده در اطراف بینی گوشتی، تا یک ماه پس از عمل کم رنگ می شود و نهایت تا 6 ماه به طور کامل زمان می برد.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است

از آنجایی که عمل اینگونه بینی ها به دلیل مشخصات بینی گوشتی حساسیت زیادی دارد و لازم است ابتدا پزشک جراح آن را معاینه کند و قیمت آن را برحسب فاکتورهای موثر براورد کند. فاکتورهای موثر بر تعیین قیمت عمل بینی گوشتی شامل هزینه بیمارستان، دستمزد جراح بینی، نوع بینی و وضعیت بدنی بیمار، نوع عمل بینی (باز/بسته بودن عمل جراحی) و …. هستند.

مشخصات-بینی-گوشتی

نتیجه جراحی بینی گوشتی

در بین مردم این طور عنوان شده است که ، جراحی های بینی گوشتی خوب از آب درنمی آید، ولی اگر بینی تان استخوانی باشد، نتایج جراحی ایده آل تر است. می گویند اگر بینی گوشتی دارید، پس از جراحی دوباره گوشت اضافی می آورد و یا آن شکل دلخواه را به دست نخواهید آورد و… . این ها باورهای غلطی است که در بین افرادی که بینی گوشتی دارند و از ظاهر بینی خود راضی نیستند می باشد .

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *