دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / مدت زمان جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مدت زمان جراحی بینی

برخی از افراد زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند این سوال برایشان پیش می آید که مدت زمان جراحی بینی چقدر است ؟ آیا بستری می شوم ؟ در ادامه این مقاله در رابطه با جراحی بینی و دلایل و عوامل دخیل در آن برای شما مطالبی را آماده کرده ایم .

در شروع جراحی بینی یعنی همان روز عمل ، بیمار یک ساعت قبل از عمل بایستی در کلینیک حضور داشته باشد و مشاوره ای با جراحی بینی خود دارد .عمل جراحی بینی جز عمل های جراحی بزرگ محسوب نمی شود اما می توان گفت در قبال کوچک بودن آن عملی بزرگی محسوب می شود و باید به درستی انجام شود و با تکنیک و متدهای ویژه و خاصی باید همراه باشد .

معمولا این عمل عملی نیست که نیاز به بستری در بیمارستان باشد  و حتما احتیاجی نیست که حتما در کلینیک و بیمارستان های مجهز انجام شود و می توان این عمل را در مطب و یا در یک کلینیک ساده انجام داد .  بیمار بعد از چند ساعت دوره نقاهت مرخص می شود یعنی در واقع عملی نمی باشد که بیمار را بسیار درگیر کند .  مدت زمان جراحی بینی کاملا بستگی به جراح بینی دارد در کل اگر بخواهیم به صورت متوسط بگوییم جراحی بینی چه مدت زمانی به طول می انجامد باید گفت بین یک ساعت و نیم الی دو ساعت جراحی بینی زمان به خود اختصاص می دهد .

نوع بیهوشی که برای بیمار استفاده می شود هم می تواند از نوع بیهوشی کامل باشد و هم از نوع موضعی آن که همراه با بیهوشی موضعی اندازه ای داروهای خواب آور برای بیمار تجویز می شود که وی کمتر  اذیت شود .

تجربه و مهارت جراحی بینی نقش بسیار زیادی در مدت زمان جراحی بینی دارد . دکتر نصیبه رستمی جراح بینی با تمام متدهایی که در جراحی بینی به کار می برد باعث می شود که جراحی بینی در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد و این مسئله یکی از عواملی است که بیشتر کسانی که تمایل دارند جراحی بینی انجام دهند ایشان را انتخاب می کنند .

مدت زمان جراحی بینی به عوامل ذیل بستگی دارد

نوع بینی : بینی هایی که غضروف های قوی ندارند و حتما باید در عمل پیوند غضروف انجام شود نسبت به جراحی های دیگر زمان بیشتری را برای عمل نیاز دارند .

نوع جراحی : چه جراحی به روش بسته انجام شود چه باز این ها همگی بر روی زمان جراحی تاثیرات بسیاری دارد .

تجربه و هنر جراح بینی : هرچه جراح بینی با تجربه تر باشد جراحی بینی مدت زمان کمتری را به خود اختصاص می دهد .

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *