دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / لیزر در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

لیزر در جراحی بینی

لیزر در جراحی بینی ،عملی است که به وسیله لیزرCO2انجام می شود و می تواند بد شکلی و نافرمی بینی را برطرف کند و همینطور پوست اضافی آن را بر دارد.

لیزر-در-جراحی-بینی

در جراحی بینی با لیزر ،برخلاف جراحی بینی گوشتی و استخوانی معمولی، نیازی به باز کردن کامل بینی برای تغییر شکل آن نیست.گاهی اوقات جراحی بینی معمولی و جراحی بینی با لیزر همراه باهم انجام می شود ، اما در مواقعی که فرد فقط قصد تغییر شکل بینی خود را دارد ،از جراحی معمولی بینی استفاده می کنند.

لیزر در جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

عمل لیزری بینی،برای عارضه های پوستی بینی بسیار کارآمد دارد.موفقیت در این نوع جراحی بسیار بالا است و به عواملی همچون نوع پوست ،سن و وضعیت سلامت عمومی فرد بستگی دارد.افراد مناسب برای این نوع جراحی بیشتر افراد پایین تر از 40 سال هستند که از نظر جسمی و ذهنی سالم تر هستند .همچنین بیماران مبتلا به عارضه های لخته خون،دیابت و یا افراد وابسته به انسولین برای این نوع جراحی مناسب نیستند .

جراحی بینی با استفاده از لیزر چه چیزی را درمان می کند؟

استفاده از لیزر در جراحی بینی یک روش کم تر تهاجمی برای اصلاح پوست ،تغییر بد شکلی ها و ضخامت پوست بینی می باشد.جراحی بینی با کمک لیزر ،برای از بین بردن زخم های به وجود آمده در اثر آکنده و عوارض های پوستی مشابه استفاده می شود.همینطور عمل بینی با کمک لیزر، در درمان رینوفیما ،که یک عارضه پوستی خطرناک است و باعث رشد بیش از حد پوست بینی فرد می شود بسیار کارساز است.

نحوه جراحی بینی با لیزر

در جراحی بینی با لیزر به پوست ،آسیب سطحی وارد می شود و در طول فرآیند بهبود ،پوست آسیب دیده از بین می رود و یک لایه پوست سالم با ظاهری بهتر جایگزین آن می شود .برای کاهش درد در این نوع جراحی ،پزشک از داروهای بی حسی استفاده می کند .ناحیه لیزر شده نباید تحت هیچ گونه تماس خشن یا مالش قرار بگیرد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *