دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / عمل جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عمل جراحی بینی گوشتی

آیا به دنبال آگاهی از روش عمل جراحی بینی گوشتی هستید؟ آیا از تفاوت های عمل جراحی بینی گوشتی با استخوانی آگاهی دارید؟ بینی از سه قسمت استخوان، غضروف و پوست پوشاننده ی این دو قسمت، تشکیل شده است. اگر حجم و ضخامت قسمت پوستی بینی بیش از حد زیاد و حاوی غدد چربی فراوانی باشد به اصطلاح به آن بینی گوشتی می گویند.

مشخصات بینی گوشتی

این نوع از بینی ها دارای پوست ضخیم در قسمت جلویی و نوک بینی هستند. غضروف جلویی این نوع بینی پهن تر و قطور تر است است. بافت غضروفی در این بینی ها حالت ارتجاعی و تحرک بیشتری دارد. در جراحی بینی گوشتی نیاز به تجربه و مهارت بیشتر پزشک برای فرم دهی و زیبایی این نوع بینی ها است. عمل بینی های دارای پوست ضخیم و یا به اصطلاح گوشتی دارای محدودیت هایی است که نیاز است مراجعه کننده از آنها آگاهی پیدا کند.

عمل جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی فانتزی

برخی از افراد به دنبال جراحی بینی فانتزی هستند ولی باید بدانند در جراحی بینی گوشتی ، بینی نباید بیش از اندازه کوچک شود و یا فانتزی شود. تنها باید عیوب آن رفع شود و به آن فرم داد. همچنین اشخاصی که دارای بینی گوشتی هستند باید بدانند بینی بعد از جراحی بینی تورم پیدا می کند که به مرور زمان بعد از عمل جراحی رو به بهبودی  می رود و تورم کاهش می یابد. که این دوره ی بهبودی در افرادی که دارای پوست ضخیم و به اصطلاح بینی گوشتی هستند بیشتر طول می کشد. با استفاده از آمپول های ضدتورم می توان پروسه ی زمانی بهبود تورم را تسریع کرد.

عمل بینی گوشتی

در این نوع از عمل های جراحی مهم ترین کار ایجاد فرم و زیبایی از طریق کاهش بافت از یک قسمت هایی از بینی به صورت متعادل می باشد. در بینی های گوشتی بدلیل ضخیم بودن بافت پوستی بینی مشخصات و تغییرات حاصل روی غضروف و استخوان بینی و زوایا و خطوط آن به خوبی دیده نمی شود و زیر این بافت ضخیم پنهان می ماند.

در جراحی بینی گوشتی باید این نکته را در نظر داشت که دستکاری های استخوانی و غضروفی بینی باید به گونه ای باشد که فاصله و فضای خالی بین استخوان بندی بینی و پوست ایجاد نگردد و با رعایت این نکات از ایجاد اسکار یا گوشت اضافی جلوگیری به عمل می آید و رضایت مندی بیمار از عمل جراحی بالاتر می رود.

بیشترین تغییر ایجاد شده در عمل جراحی بینی گوشتی بر ساختمان استخوانی و غضروفی بینی به منظور فرم دهی و ایجاد زیبایی در آن صورت میگیرد. دکتر نصیبه رستمی متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن با روش های نوینی به انجام این جراحی می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02177914154 – 09017959599 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

چگونگی عمل بینی گوشتی

در ابتدا پزشک تمامی بخش های بینی شما را مورد بررسی قرار می دهد تا تمامی اقدماتی که برای بهبود وضعیت بینی لازم است را در روند برنامه ریزی لحاظ کند و در همان جلسات اولیه این نکته را به شما یادآور خواهد شد که نتیجه جراحی بینی گوشتی با نتیجه ی جراحی بینی استخوان تفاوت هایی با هم دارند و باید انتظارات واقع بینانه ای در این زمینه داشته باشید.
اما بهترین جراحی بینی گوشتی در تهران تمامی مهارت و تخصص خود را در این جهت بکار می گیرد که بهترین نتیجه برای فرد حاصل شود. در همان جلسات ابتدایی از آمادگی های قبل از جراحی بینی صحبت خواهند کرد و توصیه های لازم از سوی جراح بینی به فرد داده می شود سپس بعد از انجام عمل بینی نیز مجدد مراقبت های بعد از جراحی بینی به فرد تحت جراحی بینی گفته می شود تا با رعایت آن ها مشکلی در نتیجه ی جراحی حاصل نشود.

تکنیک های فرم دهی بهتر به بینی های گوشتی حین عمل جراحی

تکنیک پیوند غضروف

با استفاده از پیوند بافت غضروفی به فرم دهی هرچه زیباتر بینی کمک می شود. بوجود آوردن اسکلت مقاوم و خوش فرم در بینی های گوشتی اهمیت فراوانی دارد.

با ایجاد تغییراتی بر غضروف بینی می توان شکل و فرم بینی را تغییر داد و آن را جمع تر کرد، که از این طریق نوک بینی زیباتر دیده میشود و پایه ی بینی نیز تقویت میگردد. همچنین دوام و نتیجه دهی مثبت این عمل بیشتر میشود.

بطور مثال اگر بیمار مراجعه کننده دارای غضروف مناسب و کافی در تیغه ی بینی خود نباشد (موارد تصادفی) ، با استفاده از غضروف مناطقی مانند گوش غضروف مورد نظر را ترمیم میکنند و شکل می دهد. این عمل بدون اینکه به شکل و ظاهر گوش خدشه ای وارد کند، صورت می گیرد.

تکنیک کاهش چربی

می توان با خارج کردن ماهرانه و با احتیاط غدد چربی مخصوصا در ناحیه ی نوک بینی به زیبایی بیشتر بینی کمک می شود و بافت های نرم بینی را کاهش داد.

به چه دلیل جراحی بینی های گوشتی مشکل تراست و نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد؟

نوع پوست بیمار و ضخامت پوستی آن تاثیر به سزایی در نتیجه ی نهایی عمل جراحی اینگونه بینی ها دارد و پیش بینی نتیجه ی این گونه جراحی ها را سخت تر میکند.

بیشترین تغییر ایجاد شده در عمل جراحی بینی گوشتی بر ساختمان استخوانی و غضروفی بینی به منظور فرم دهی و ایجاد زیبایی در آن صورت میگیرد.

 

عمل جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

عوارض جراحی بینی گوشتی

یکی از نگرانی ها و دغدغه های بیمارانی که بینی گوشتی دارند، این است که آیا امکان برگشت حجم بینی بعد از عمل جراحی وجود دارد؟

اگر جراح به منظور کوچک کردن بینی بیمار بیش از اندازه ساختمان استخوانی و غضروفی بینی را کوچک کند، ساختار حاصل شده بعد از کوچک کردن بینی تحمل وزن پوست حجیم و ضخیم بینی را ندارد و بعد از 6ماه الی 1سال نشست و فروکش میکند و اصطلاحا بینی به حالت قبل از جراحی برمیگردد. بدین دلیل است که رفع عیوب بینی و کاهش سایز معقول، در عمل جراحی بینی گوشتی خیلی مهم است. همچنین چسپ زدن اشتباه موجب تغییر شکل بینی می شود و باید به این مورد دقت شود.

آیا نتیجه ی جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

پزشک به شما توضیح خواهد داد که ساختار بینی گوشتی به نوعی است که حتی بهترین جراحان نیز تغییرات محدود و مشخصی را می توانند در جراحی آن اعمال کنند. اما این نکته را در خاطر داشته باشید که بهترین پزشک متخصص می تواند با تکیه بر مهارت و تخصصی که دارد بهترین تکنیک ها را در روند جراحی بینی گوشتی بکار بندد و بهترین نتایج را برای فرد حاصل کند.

تورم بینی گوشتی بعد از جراحی

تورم بینی گوشتی دیرتر از بینی های استخوانی بهبود پیدا می کنند. یکی از راهکار هایی که می توانید برای کاهش تورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی انجام دهید این است که به مدت شش ماه تا یکسال از چسب روی بینی استفاده کنید. زیرا که یکی از مزایای چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی گوشتی این است که روند بهبودی تورم بعد از عمل بینی را سرعت می بخشد و باعث می شود نتیجه نهایی عمل بینی را زودتر شاهد باشید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

یکی از متداولترین سوالت در زمینه انجام عمل زیبایی بینی، هزینه ان است . برای انکه هزینه یک جراحی بینی تعیین گردد باید برخی نکات مد نظر گرفته شود. از جمله روش مورد استفاده، هزینه کلینیک، دستمزد جراح، مشکلات بینی و … . به همین علت شما نیاز به یک جلسه مشاوره برای تعیین هزینه خواهید داشت .

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

مشخصات بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

سوالات متداول در مورد بینی گوشتی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *