دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / عمل بینی متناسب با چهره
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

عمل بینی متناسب با چهره

یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت، انجام رینوپلاستی می باشد. گاهی افراد در هنگام مراجعه به یک جراح بینی اتظار کوچک شدن بیش از حد بینی را دارد، اما گاهی نیز برخی افراد تمایل به ایجاد تناسب بین بینی و اعضای صورت خود را دارند.  اما چگونه می توان جراحی بینی متناسب با چهره داشت ؟ ویژگی های شکل صحیح بینی به چه صورت است ؟

ویژگی های شکل صحیح بینی

یکی از مواردی که باید در جراحی بینی به ان توجه نمودف اندازه بینی نسبت به پهنای صورت است . بینی در حالت عالی باید حدود یک پنج صورت باشد. 2/5 در یک سمت و 2/5 در سمت دیگر قرار گیرد.

جراحی بینی متناسب با چهره

جراحی بینی متناسب با چهره

نسبت های بینی و صورت

زاویه بین بینی و پیشانی

این زاویه در حالت ایده ال بین 115 درجه تا 135 درجه می باشد.

زاویه بینی با لب

محدوده مناسب برای زاویه بینی با لب بهتر اشست در بانوان 95 تا 110 درجه قرار گیرد و در جراحی بینی مردان بین 90 تا 95 درجه باشد.

زاویه بینی و صورت

بهترین زاویه برای این بخش بین 30 تا 40 درجه است.

زاویه بینی و چانه

نرمال ترین حال در این مورد بین 120 تا 130 درجه است.

یک جراح بینی ماهر تمام تلاش خود را می کند تا بهترین حالت ممکن برای بیمار به ارمغان آورد. رعایت موارد ذکر شده باعث  ایجاد تناسب بین بینی و سایر اعضای صورت خواهد بود.

جراحی بینی به روش صحیح و اصولی نیازمند تبحر بالای متخصص و جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

انتخاب نامناسب مدل بینی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که تمایل به کوچک کردن بیش از حد بینی خود دارید، باید بدانید که ممکن است با سایر قسمت های صورت شما هماهنگی نداشته باشد و منجر به ایجاد مشکلات فراوانی در زیبایی شما شود. کوچک بودن بینی همیشه به معنای زیبایی در چهره به شما نمی آید.

جراح از کجا بینی مناسب صورت من را تشخیص می دهد ؟

یک جراح زیبایی بینی با تجربه به راحتی می تواند این مسئله را با توجه به اعضای صورت شما مورد بررسی قرار دهد. اصولایک جراح بینی ماهر نکات مهم در زمینه ملاک های زیبایی را می داند و به خوبی آگاهی دارد .

نتیجه گیری

با توجه به افزایش تقاضای جراحی بینی، برای داشتن فرم مناسب بینی ها باید با نهایت دقت و وسواس جراحی زیبایی خود را انتخاب نمایید.  دیدن نمونه کارهای جراح بینی خود، صحبت با افرادی که تجربه جراحی با پزشک شما را دارند جزء اقدامات مهم در جراحی بینی به شمار می آید.

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *