دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی با توجه به روند ترمیم بعد از جراحی بینی تا یکسال بعد از جراحی اولیه بینی می باشد . اگرچه ممکن است این دوره زمانی برای بیماران طولانی به نظر برسد ولی برای داشتن یک جراحی موفق طی کردن این دوران ضروری می باشد . با گذشت زمان و فروکش نمودن تورم ممکن است اشکالات دیگری بروز نماید که قطعا در صورت ترمیم زودهنگام، هنوز خود را نشان نداده است. جراحی بینی  زود هنگام از آنجایی‌که در حالی انجام می‌گیرد که روند ترمیم همچنان فعال است و دستکاری مجدد ناحیه سبب اشکال خونرسانی پوست و اختلال در ترمیم می‌شود، می‌تواند منجر به عوارض غیر قابل برگشت گردد .

البته در برخی موارد انجام اقدام جراحی قبل از یکسال نیز امکان‌پذیر است، مانند مواردی که پره‌های بینی در حین عمل جراحی جمع نشده و نیاز به جمع کردن آن باشد، این اقدامات را می‌توان بعد از گذشت ۶ ماه از عمل اول انجام داد یا در شرایطی که اشکال تنها در محل استوتومی یا محل شکستن استخوان‌های بینی است.

زمان-مناسب-جراحی-ترمیمی-بینی

علل نیاز به جراحی ترمیمی بینی

  • بزرگ بودن بینی
  • ایجاد فاصله زیاد سوراخ های بینی
  • مشکلات تنفسی و خشکی بینی
  • عدم رضایت از نتیجه جراحی بینی خود
  • غیر طبیعی بودن نوک بینی
  • انحراف تیغه بینی

کاندیدای مناسب برای جراحی ترمیمی بینی

کاندیدای مناسب برای جراحی ترمیمی بینی افراد سالمی هستند که از نتیجه جراحی خود رضایت ندارند . زمان مناسب انجام این عمل تقریباً یک سال بعد از عمل قبلی است. اگرچه ممکن است بیماران به دلیل ناخرسندی شدید احساس کنند که مجبوراند زودتر عمل ترمیمی را انجام دهند، اما باید صبر کرد تا مدت زمان لازم سپری شود و ورم بعد از عمل کاملاً فرو بنشیند تا احتمال بروز خطای جراحی کاهش یابد.

جراحی ترمیم بینی می‌تواند از یک عمل جراحی ساده برای حذف مقداری از استخوان اضافی یا غضروف باقیمانده بر روی پل بینی تا یک عمل جراحی بسیار پیچیده برای اصلاح کامل بینی بیمار را شامل شود. عمل جراحی ترمیمی بینی بر روی افرادی انجام می‌شود که با بدشانسی بخش زیادی از بافت بینی آن‌ها برداشته‌شده و باز هم دارای مشکلات جدی باقیمانده در ظاهر بینی خود هستند. عمل جراحی ترمیمی انجام‌شده بر روی این بیماران معمولاً به‌عنوان دشوارترین نوع عمل جراحی بینی در نظر گرفته می‌شود. در این جراحی‌ها معمولاً نیاز به انجام اقدامات طولانی و پیچیده است که نیازمند استفاده از پیوند بافت گرفته شده از گوش، دنده، یا ناحیه شقیقه برای بازیابی غضروف، استخوان و لایه بینی در صورت نیاز است.

در نتیجه در انتخاب جراج بینی باید دقت کافی را داشته باشید .

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *