دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی بینی 4 زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی

زمان انتظار برای جراحی ترمیمی بینی حداقل یک سال بعد از جراحی اولیه بینی می باشد . اکثریت جراحان بینی قبل از این زمان جراحی ترمیمی بینی را انجام نمی دهند .

عمل ترمیمی بینی برای اعمال تغییرات و اصلاح ایرادات و دفورمیته های بینی حاصل از نتیجه جراحی بینی اولیه انجام می شود .

 نارضایتی از نتیجه جراحی بینی تاثیرات فراوانی را برروحیات فرد بر جای می گذارد ،که بسیار ناراحت کننده می باشد . در بعضی حالات حتی بیمار قبل از براشتن آتل بینی از نتیجه جراحی خود احساس نارضایتی می کند و در همان مراحل اولیه خواهان انجام جراحی ترمیمی بینی می باشد . این بیماران از اندازه بینی ، فرم آن و غیر قرینگی سوراخ های بینی خود راضی نیستند. اما این خواسته غیر منطقی بوده و بیمار باید چند ماه صبر کند تا نتایج مطلوب عمل ظاهر شود.

زمان-انتظار-برای-جراحی-ترمیمی-بینی

در صورت نارضایتی بیمار از نتیجه جراحی خود ،جراح بینی مشاورات لازم را با وی انجام می دهد و بیمار را از مراحل بهبودی و دوران نقاهت آگاه می کند . در بیشتر حالات اکثریت افراد بعد از گذشت دوران نقاهت از نتیجه جراحی بینی خود راضی می شوند.

اما در صورتی که با گذشت دوران نقاهت و بهبودی کامل فرد هنوز اظهار نارضایتی داشته باشد ،جراح بینی اقدام به انجام جراحی ترمیمی بینی می کند .

بعد از مطرح شدن جراحی ترمیمی بینی ،در مرحله اول جراح با او صحبت می کند و سعی در متقاعد کردن فرد از نتیجه جراحی خود می کند .

بعد از گذشت این مراحل اگر هنوز هم بیمار در انجام جراحی ترمیمی بینی پافشاری داشت ،جراح بینی این عمل را انجام می دهد.

بهترین زمان انجام این عمل جراحی ، تقریبا یک سال بعد از جراحی بینی است و قبل از این مدت عمل جراحی ترمیمی انجام نمی شود. در این مدت ، مراحل ترمیم کامل شده و تورم بینی از بین رفته و نتایج نهایی جراحی نمایان می شود. دلیل دیگر طی شدن دوره نقاهت ، جلوگری از آسیب های پوست است. ممکن است که در اثر جراحی های متعدد پوست ترمیم نشده و خون رسانی به آن مختل شود که در این صورت پوست آسیب می بیند. این زمان برای بینی های گوشتی که پوست ضخیم  تری دارند بیشتر از یک سال خواهد بود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *