مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

رینوپلاستی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

رینوپلاستی

رینوپلاستی یکی از پنج روش محبوب جراحی زیبایی پلاستیک است. در طی این روند، یک جراح پلاستیک، غضروف و استخوان بینی را برای رسیدن به یک نگاه مطلوب بیمار برای مجسم می کند. رینوپلاستی  برای مردان و زنان که از اندازه و شکل بینی خود ناراضی نیستند انجام می شود. رینوپلاستی، به اصطلاح جراحی بینی  نامیده می شود، هنگامی که توسط یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر انجام می شود، تا حد زیادی تعادل ویژگی های صورت را بهبود بخشد، همچنین در کمک به بیماران برای کشف اعتماد به نفس تازه موثر است. رینوپلاستی همچنین می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری، از جمله مواردی که باعث مشکلات تنفسی می شود، مورد استفاده قرار گیرد.

کاندیدای رینوپلاستی

اکثر افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند، از ظاهر بینی خود راضی نبوده و خواستار تغییر حالت بینی خود برای ایجاد ظاهری بهتر می باشند.

افرادی که کاندید جراحی بینی هستند، باید از سلامت عمومی بدن برخوردار بوده و از انجام جراحی درک کامل داشته و از تمامی مراحل انجام جراحی بینی با خبر باشد. همچنین با توجه به شرایط خود و بررسی جراح بینی انتظارات واقع بینانه ای را داشته باشد. همچنین باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • بینی فرد بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک بوده و هیچ تناسبی با اجزای دیگر صورت نداشته باشد.
  • دارای شکستگی بر روی پل بینی باشد.
  • بینی بیش از حد بزرگ باشد.
  • دارای نوک بینی بزرگ و گوشتی باشد.
  • نوک بینی دچار افتادگی شده باشد.
  • سوراخ های بینی بزرگ و یا نامتقارن باشد.
  • بینی کشیده و بزرگ تر از حد نرمال باشد.
  • مشکلات تنفسی به دلیل وجود مشکلات در آناتومی بینی وجو داشته باشد.

آیا جراحی برای نوجوانان مناسب است؟

همانطور که گفته شد، جراحی بینی یا رینوپلاستی از جمله محبوب ترین جراحی های زیبایی به شمار می آید. به همین دلیل خیلی از نوجوانان خواستار جراحی بینی هستند. برای انجام جراحی بینی همیشه نظر خود بیمار نسبت به بقیه افراد از جمله جراح بینی در ارجحیت است. با این حال توصیه می شود تا دختران نوجوان قبل از سن 15 سالگی و پسران نوجوان قبل از سن 18 سالگی اقدام به جراحی بینی نکنند. زیرا بینی رشد کامل خود را انجام نداده است و ممکن است بعد از انجام جراحی بینی مشکلاتی را برای فرد ایجاد شود.

اهداف انجام رینوپلاستی

اکثر افرادی که به دکتر رستمی مراجعه می کنند، خواستار تغییر فرم، اندازه و ظاهر کلی بینی خود می باشند. برخی از مواقع ممکن است جراح بینی برای تغییر در فرم بینی از گرافت استفاده کنند.

نحوه جراحی بینی

در هنگام جراحی بینی، جراح بینی برش هایی را برای تغییر شکل بینی در داخل بینی ایجاد می کند. این برش ها قابل مشاهده نمی باشد. همچنین ممکن است برش هایی بسته به نوع جراحی و فرم بینی در خارج بینی زده شود که غیر قابل مشاهده است.

از رینوپلاستی به منظور انجام جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی طبیعی و انواع دیگر جراحی بینی می توان استفاده کرد.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

برچسب ها: عمل بینی
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =

تماس با پزشک