دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / جراحی بینی متناسب با چهره
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی متناسب با چهره

هدف اصلی از جراحی بینی یا رینوپلاستی بهبود ظاهر بینی متناسب با سایر اجزای صورت است و بسیاری از افراد دوست ندارند بینی خود را فانتزی یا سربالا و با شیب زیاد عمل کنند بنابراین خواهان عمل بینی به سبک طبیعی هستند.

نقش جراح بینی هم در این موضوع اهمیت بالایی دارد و باید با معاینه دقیق بینی و برقراری ارتباطی منسجم و مناسب بین آن و سایر اجزای صورت، جراحی بینی را متناسب با چهره انجام دهد. بنابراین در این مقاله قصد داریم نکاتی را در این رابطه مطرح کنیم.

نمونه عمل بینی دکتر رستمی

اهمیت طراحی بینی پیش از عمل بینی

یک جراح  بینی خوب ابتدا بینی را از لحاظ ساختار درونی و بیرونی و کیفیت پوست بررسی می کند. سپس با در نظر گرفتن تناسب بینی با سایر اجزای صورت از لحاظ کشیدگی یا گرد بودن صورت و سایر موارد بهترین مدل بینی را برای فرد طراحی می کند.

تقسیم بندی صحیح بینی

ممکن است بسیاری از بیماران از نتیجه عمل بینی خود در حالت نیم رخ یا تمام رخ رضایت نداشته باشند که لازم است قبل از جراحی بینی یک تقسیم بندی صحیح از صورت بیمار توسط جراح بینی خوب انجام گیرد.

در این تقسیم بندی صورت به سه قسمت ابرو و چشم ها، بینی و لب و چانه تقسیم می شود و مطابق با این تقسیم بندی و بهترین ارتباط بین آنها جراحی زیبایی بینی انجام می گیرد.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی مراجعه کنید. همچنین ایشان در زمینه جراحی زیبایی بینی تخصص بالایی دارند. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

انواع مدل های جراحی بینی

  • بینی فانتزی: جراحی بینی فانتزی معمولا دارای شیب زیاد بوده و پره های بینی بیش از حد فرورفته می باشند ولی باید در نظر گرفته شود این مدل برای تعداد معدودی از افراد مناسب است و برای بینی های گوشتی چندان جذاب نیست.

همچنین بینی فانتزی در آقایان ظاهر جالبی ندارد و بهتر است برای آقایان جراحی بینی طبیعی و مردانه انجام شود.

  • بینی نیمه فانتزی: بینی نیمه فانتزی نسبت به بینی فانتزی دارای شیب کمتری می باشد و به اصطلاح دارای ظاهر خوکی نیست و از طرفی هم  به حالت سرسره ای نیست و بینی بیش از اندازه کوچک نمی شود. تقریبا نیمی از بانوان خواهان جراحی بینی به سبک بینی نیمه فانتزی هستند.
  • بینی طبیعی: اکثر اقایان و تعدادی از خانم ها جراحی بینی طبیعی می پسندند. در این مدل ایرادات بینی از قبیل قوز بینی، افتادگی و انحراف بینی رفع شده و پهنای بینی متناسب با سایر اعضای صورت جمع می شود و بینی ظاهری عملی و مصنوعی پیدا نمی کند.

نمونه جراحی بینی دکتر رستمی

بهبود تنفس پس از جراحی بینی

جراحی بینی در صورتی که اصولی و تحت نظر جراح بینی حاذق انجام شود باعث بهبود مشکلات تنفسی و انحراف بینی نیز می شود. برای این منظور عمل سپتوپلاستی همراه با رینوپلاستی انجام می شود.

سایر خدمات دکتر رستمی جراح بینی به شرح زیر هستند:

ترمیم بینی

جراحی بینی گوشتی

تزریق ژل

تزریق بوتاکس

جراحی بینی استخوانی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *