دکتر نصیبه رستمی / جراحی بینی / جراحی افتادگی نوک بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی افتادگی نوک بینی

جراحی افتادگی نوک بینی

همیشه جراح بینی قبل از انجام جراحی بینی، به زاویه لب بالایی و  نوک بینی که از محل اتصال قسمت پایین بینی و صورت به دست می آید، دقت می کند. در انجام جراحی بینی طبیعی به دلیل آن که حالت و فرم بینی طبیعی است، می توان با  کمی بالابردن نوک بینی فرم زیبایی به آن بخشید. اگر زاویه گفته شده، بیشتر از 90 درجه باشد، حالت بینی زیباترین فرم است. اما در برخی از افراد نوک بینی بالاتر و یا به دلایل متفاوتی افتاده شده است. از جمله این دلایل می توان به افزایش سن اشاره کرد.

 

انواع افتادگی نوک بینی

افرادی که به دکتر رستمی برای جراحی بینی مراجعه می کنند، قبل از انجام جراحی بینی مورد معاینه دکتر رستمی قرار می گیرند تا با توجه به نوع بینی، جراحی زیبایی بینی انجام دهند.همچنین جراح بینی باید در این حین به بیمار تفاوت بین افتادگی بینی و تورفتگی سوراخ های بینی را شرح دهد.

  • در افرادی که بینی درازی دارند، ممکن است که تیغه میانی بینی بلند بوده که با کوتاه کردن آن فرم بینی تغییر کرده و ظاهری زیبا به خود خواهد گرفت.
  • در گروهی دیگر افراد متقاضی جراحی بینی، که به افتادگی نوک بینی دچار شده اند، به دلیل بلند بودن غضروف های کناری بینی و نه صرفا تیغه میانی بینی دچار شده باشند. دراین نوع از بینی با اصلاح موقعیت بینی و کوتاه کردن غضروف های کناری افتادگی بینی برطرف می شود.
  • همچنین افتادگی بینی ممکن است به خاطر ضعیف بودن غضروف های میانی نوک بینی ایجاد می شود. در این نوع از افتادگی بینی به خاطر تقویت غضروف ها برای جلویگری از افتادگی نوک بینی، پیوند غضروف انجام می شود.

روش های جراحی افتادگی نوک بینی

  • اگر افتادگی به خاطر بلند بودن تیغه میاتی باشد، ابتدا قسمتی از آن را بریده و فرم بینی اصلاح می شود. ممکن است برای بالا بردن نوک بینی تیغه برش بخورد ولی تیغه های کناری کوتاه نمی شود زیرا باعث ضعیف شدن آن ها می شود.
  • ممکن است برای اصلاح افتادگی بینی نیاز باشد تا نوک بینی اصلاح شود. در این روش به دلیل آن که تیغه میانی ضعیف است، نمی تواند از غضروف های کناره بینی حمایت کند وباعث افتادگی بینی می شود. برای رفع این نوع از افتادگی نوک بینی و تقویت غضروف از پیوند غضروف استفاده می شود. ممکن است در این نوع از جراحی از گرافت برای افزایش نوک بینی نیز استفاده شود و یا عضله ای که باعث افتادگی بینی شده برش داده شود.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی

دکتر نصیبه رستمی

دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقالات مرتبط
جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

اگر قبلاً عکس مشاهیر و بازیگران را قبل و بعد از جراحی پلاستیک جستجو کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که چه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *