دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی بینی 4 بهترین جراح بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران

در واقع هدف کلی از جراحی بینی یا رینوپلاستی بهبود بخشیدن به ظاهر بینی متناسب با سایر اعضای صورت می باشد اما در این میان نکته ای که حائز اهمیت می باشد انتخاب بهترین جراح بینی است زیرا بینی به دلیل عملکرد حیاتی در بدن یعنی تنفس دارای اهمیت ویژه ای می باشد. اما سوالاتی که در این زمینه برای بسیاری از افراد پیش می آید این است:

بهترین جراح بینی کیست؟ جراح بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین جراح بینی در تهران کیست؟ ضرورت مراجعه به بهترین جراح زیبایی بینی چیست؟ جراحی بینی چه مزایا و عوارضی دارد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با نحوه انتخاب بهترین جراح بینی مطالبی را ارائه نماییم.

بهترین-جراح-بینی-در-تهران
بهترین-جراح-بینی-در-تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در سراسر دنیا به خصوص کشور عزیز ما می باشد که روز به روز اشخاص زیادی برای این عمل بیشتر راغب می شوند بنابراین لازم است در انتخاب جراح بینی خوب دقت کافی داشته باشند زیرا نتیجه جراحی بینی همیشگی است و در اغلب موارد قابل جبران نمی باشد. اما در این میان افراد سودجو و غیر متخصص بسیاری نیز هستند که با استفاده از تبلیغات کاذب و بزرگنمایی قصد در جلب توجه افراد دارند و از این طریق علاوه بر آنکه سودهای کلانی به دست می آورند می توانند با ایجاد نقص در تنفس فرد، زندگی وی را نیز به خطر اندازند. به همین دلیل نیاز است افراد در رابطه با عمل زیبایی بینی و عوامل تاثیرگذار بر آن به اندازه کافی تحقیق کرده و اطلاعات لازم را به دست آورند.

انتخاب بهترین جراح بینی می تواند مزایای بسیاری برای فرد به همراه داشته باشد و علاوه بر زیبایی مشکلاتی از قبیل اختلالات تنفسی در افراد نیز برطرف شود.

بهترین عمل بینی کدام است؟

همه افراد با انجام عمل بینی دوست دارند به یک چهره زیبا و متفاوت برسند. با مطالعه این مقاله می توانید یک عمل موفق داشته باشید. افراد با عمل بینی به دنبال زیباتر شدن و تغییر چهره هستند، اگر این عمل نتیجه دلخواه آن ها را نداشته باشد موجب حال بد آن ها می شود. با بالا رفتن امار عمل بینی در ایران این زمینه برای جراحان زیبایی در ایران ایجاد شده تا در سطح جهان شناخته شوند. پزشکان ایرانی سالانه هزاران مراجعه کننده ایرانی و خارجی برای انواع عمل های زیبایی از جمله عمل بینی دارند. بینی یک عضو مهم در بدن است که عملکرد آن برای انسان بسیار حیاتی می باشد. بهتر است قبل مسائل زیبایی در مورد سلامت بینی با جراح زیبایی خود مشورت کنید.

انواع عمل جراحی بینی چیست؟

عمل جراحی بینی به دو روش بازو بسته انجام می شود. در روش باز بین سوراخ های بینی یک برش ظریف ایجاد شده که به راحتی پوست از روی بینی بلند می شود. اما در روش باز برش ها از داخل بینی ایجاد می گردد. در هر دو روش پوست از اسکلت بینی جدا شده زیرا این کار برای دسترسی به اسکلت بینی لازم است. مزیت روش عمل باز بینی این است که در این روش دید پزشک بیشتر و بهتر بوده و راحت تر می تواند تغییرات لازم را ایجاد کند. در جراحی باز توانایی در گذاشتن گرافت های غضروفی، استخوانی و پروتزها بیشتر می باشد. مزیت روش عمل بسته بینی در این است که برش پوستی در ناحیه کلوملا ایجاد نمی شود. همچنین زمان عمل کوتاهتر بوده و تورم بعد از عمل کم تری دارد.

پس از عمل بینی باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

پس از عمل جراحی بینی باید برخی نکات را رعایت کرد که عبارتند از:

 • از بینی خود پس از عمل جراحی در برابر ضربه ها مراقبت کنید.
 • برای کاهش ورم پس از عمل یک کیسه یخ مخصوص روی چشمان خود قرار دهید.
 • تا 2 الی 3 روز پس از عمل از تخلیه با فشار بینی خودداری کنید.
 • برای بهتر شدن تنفس می توانید با محلول سرم نمکی درون بینی خود را شستشو دهید.
 • در هفته های اول عمل در معرض آفتاب نباشید.
 • در هفته های اول پس از عمل از استفاده عینک های سنگین و عینک آفتابی پرهیز کنید.
 • به مدت 2 الی 3 هفته پس از عمل جراحی از انجام تمرینات ورزشی سنگین خودداری کنید.
 • غذاهایی که موجب بروز حساسیت و خارش می شوند را نخورید. همچنین هفته های اول عمل جراحی غذاهایی که باید طولانی جویده شوند را نخورید.
 • در هنگام شستن صورت و حمام نباید پاسمان روی بینی خیس شود.

رژیم غذایی روز جراحی بینی چیست؟

برای رژیم غذایی مناسب بهتر است سوپ، سیب زمینی پخته و سبزیجات آب پز بخورید. از خوردن غذاهای سفت ، دیر هضم و غذاهای تند خودداری کرده ولی نوشیدن مایعات مانعی ندارد.

عوامل تاثیرگذار در عمل بینی

یکی از عوامل موثر در عمل بینی کیفیت پوست است. از دیگر عوامل موثر در عمل بینی تجربه و تبحر پزشک جراح و رعایت نکات بعد از عمل جراحی می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراح بینی خوب باید نسبت به این مساله آگاهی داشته باشد که کدام نوع جراحی بینی برای بیمار موثر و کارآمد می باشد. انتخاب روش جراحی بینی عمدتا با در نظر گرفتن وضعیت ناهنجاری بینی و میزان مهارت پزشک تعیین می شود. در حال حاضر دو نوع روش جراحی بینی وجود دارد که عبارتند از:

 • جراحی بینی به روش باز: در جراحی باز بینی ابتدا جراح بینی یک برش بر روی پوست بینی ایجاد می کند تا پوست بینی را از روی غضروف و استخوان ها بلند کند. پس با داشتن دسترسی کامل به ساختمان های بینی می تواند تغییرات مورد نیاز را در جهت بهبود اصلاح آن ایجاد نماید. رینوپلاستی به روش باز به خصوص زمانی که شدت ناهنجاری ها زیاد باشد یا نیاز به جراحی ترمیم بینی باشد توصیه می شود.
 • جراحی بینی به روش بسته: در جراحی بینی به روش بسته نیاز است ابتدا توسط ابزاری سوراخ های بینی تا حد امکان باز شوند سپس جراح برشی هلالی شکل را درون سوراخ ها ایجاد می کند که از طریق آن می تواند به اسکلت داخلی بینی دسترسی داشته باشد و اقدامات مورد نیاز را انجام دهد. در این روش به دلیل عدم ایجاد برش بر روی پوست دوره نقاحت و بهبودی کمتر است.
جراحی بینی به روش صحیح و اصولی  نیازمند تبحر بالای متخصص و  جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 ضرورت مراجعه به بهترین جراح بینی

افرادی که دچار مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی، انحراف بینی یا پولیپ بینی هستند ممکن است در طول زندگی دچار ناراحتی شوند به همین دلیل نیاز است برای برطرف کردن این مشکلات به متخصص گوش و حلق و بینی حاذق مراجعه کنند. علاوه بر آن ظاهر بینی به صورت مادرزادی یا در اثر تصادفات ممکن است دارای ناهنجاری باشد که د این صورت عمل بینی می تواند کمک کننده باشد.

جراحی بینی دکتر رستمی
جراحی بینی دکتر رستمی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

علاوه بر نقش جراح بینی، رعایت نکات و مراقبت ها پس از آن نیز اهمیت دارد. برخی از این نکات عبارتند از:

 • برای کنترل و بهبود تورم پس از جراحی توصیه می شود از کمپرس یخ استفاده نمایید. همچنین هنگام خوابیدن چند بالشت زیر سرتان قرار دهید.
 • مصرف داروهای ضدالتهابی مانند آسپرین را قطع کنید زیرا می تواند منجر به خونریزی شود.
 • توصیه می شود تا 1 ماه از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب کنید.
 • از مالیدن بینی یا ایجاد فشار به آن خودداری کنید.
 • سرتان را پایین نیندازید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
عکس مراقبت های بینی پس از عمل

چگونه باید بهترین جراح بینی را انتخاب کرد؟

 • از دوستان یا آشنایان می توانید در رابطه با انتخاب جراح بینی اطلاعات بسیاری را بدست آورید .
 • به کلینیک جراح بینی انتخاب شده مراجعه فرمائید و اطلاعات لازم را بدست آورید .
 • از بیماران جراح بینی خود تحقیق کنید و نتیجه کار وی را با دقت ملاحظه فرمائید .
 • برای این که با جراح بینی خود بیشتر آشنا شوید و از چگونگی متد و تکینیک های وی آشنایی داشته باشید می بایستی جلسه ای مشاوره با وی ترتیب دهید .
 • سعی بر این داشته باشید در جلسه مشاوره همه هدف های خود را از انجام جراحی زیبایی بینی برای جراح خود توضیح دهید .

دکتر نصیبه رستمی جراح بینی خوب در تهران با تمامی نمونه کارهایی که از خود در طی چند سال فعالیت باقی گذاشته اند توانسته اند ثابت کنند که در این زمینه دارای تبحر بالایی هستند.

تعدادی از نمونه کارهای دکتر نصیبه رستمی:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *