دکتر نصیبه رستمی 4 جراحی بینی 4 بهترین جراحی بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین جراحی بینی در تهران

بینی یک قسمت برجسته در صورت است که اگر از اندازه یا شکل بینی خود راضی نیستید می توانید با انجام عمل زیبایی بینی آن را تغییر دهید. این ممکن است به دلیل مشکلی باشد که شما از بدو تولد ، حادثه و یا جراحی قبل نیاز به آن داشته اید. خوشبختانه ، رینوپلاستی (همچنین به عنوان عمل جراحی زیبایی بینی یا بینی شناخته می شود) می تواند اندازه بینی شما را کاهش دهد ، شکل نوک یا پل را تغییر داده ، نوک بینی را باریک کند یا زاویه بین بینی شما را تغییر دهد. همچنین ممکن است به رفع مشکلات تنفسی ناشی از انحراف سپتوم کمک کند.

جراحی بینی دکتر رستمی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیم بینی بعد از یک یا چند عمل جراحی قبلی برای شکل گیری بینی انجام می شود. این موارد معمولاً زمان بیشتری به طول می انجامند و از یک عمل جراحی زیبایی بینی معمولی مشکل تر هستند.

عمل جراحی بینی برای بیمارانی است که مشکلات تنفسی از طریق بینی دارند. این حالت معمولاً بعد از جراحی قبلی صورت ، ناهنجاری های رشدی یا دلایل دیگر رخ می دهد. هدف از این عمل ترمیم یا بهبود عملکرد مناسب بینی است. در موارد تروما نیز این روش با هدف بازگرداندن ظاهر قبل از آسیب بینی انجام می شود.

جراحی شکل بینی می تواند ظاهر شما و اعتماد به نفس شما را ارتقا بخشد ، اما لزوماً ظاهر شما را تغییر نمی دهد تا با ایده آل شما مطابقت داشته باشد یا باعث شود افراد دیگر با شما متفاوت رفتار کنند. شما باید فقط در صورتی که به دنبال بهبود هستید ، نه به کمال ، به دنبال جراحی باشید.

جراحی بینی به روش صحیح و اصولی نیازمند تبحر بالای متخصص و جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مشاوره قبل از جراحی بینی

در مشاوره اولیه ، جراح شما در مورد اهداف زیبایی شناسی شما سؤال خواهد کرد ، ساختار بینی و صورت را ارزیابی می کند و گزینه های شما را مورد بحث قرار می دهد. از تصاویر سنتی و 3 بعدی استفاده می شود و به شما در شناسایی اهداف جراحی کمک می کند. همچنین در مورد تکنیک های جراحی و بی حسی که استفاده خواهد شد نیز یاد خواهید گرفت. جراحان ما دریافتند که آموزش بیماران در اکثر بیماران منجر به یک روند مناسب بعد از عمل می شود. دریغ نکنید از هر گونه سؤالی که ممکن است از جراح خود بپرسید ، به خصوص سؤالات مربوط به انتظارات و نگرانی های شما در مورد نتایج.

حتماً به جراح خود بگویید که آیا قبل از عمل جراحی بینی یا آسیب دیدگی در بینی خود انجام داده اید ، حتی اگر سالها پیش بود. در صورت امکان ، باید یادداشت های قبلی و قبل و بعد از عکس های مربوط به جراحی های قبلی را بیاورید.

برخی دلایل انجام جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی  ، جراحی است که شکل بینی را تغییر می دهد. انگیزه جراحی زیبایی بینی ممکن است تغییر شکل بینی ، بهبود تنفس یا هر دو باشد.

قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی است و قسمت پایین آن غضروف است. رینوپلاستی می تواند استخوان ، غضروف ، پوست یا هر سه مورد را تغییر دهد. با جراح خود صحبت کنید که آیا جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب است و به چه عواملی می توانید برسید.

هنگام برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بینی ، جراح شما سایر ویژگی های صورت ، پوست روی بینی و آنچه را که می خواهید تغییر دهید در نظر می گیرد. اگر کاندید عمل جراحی باشید ، جراح شما یک برنامه سفارشی برای شما تهیه می کند.

جراحی زیبایی بینی می تواند اندازه ، شکل یا نسبت بینی شما را تغییر دهد. ممکن است برای ترمیم ناهنجاری های ناشی از آسیب ، اصلاح نقص هنگام تولد یا بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام شود.

خطرات جراحی بینی

مانند هر عمل جراحی اصلی ، جراحی زیبایی بینی خطرات زیادی از قبیل:

خون ریزی

عفونت

واکنش نامطلوب به بیهوشی

سایر خطرات احتمالی مخصوص جراحی زیبایی بینی شامل موارد زیر است:

تنفس از طریق بینی شما

بی حسی دائمی در داخل و اطراف بینی شما

احتمال وجود یک بینی ناهموار

درد ، تغییر رنگ یا تورم که ممکن است پایدار باشد

زخم

نیاز به جراحی اضافی

در مورد چگونگی اعمال این خطرات برای شما با پزشک خود صحبت کنید.

مواد غذایی و داروها

دو هفته قبل و بعد از عمل از داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. این داروها ممکن است خونریزی را افزایش دهند. فقط از آن دسته داروهای تأیید شده یا تجویز شده توسط جراح خود استفاده كنید. همچنین از داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید.

اگر سیگار می کشید ، سیگار را متوقف کنید. سیگار کشیدن روند بهبودی بعد از عمل را کند می کند و ممکن است شما را از ابتلا به عفونت بیشتر کند.

جراحی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود یا بی حسی موضعی؟

بسته به اینکه عمل جراحی شما چقدر پیچیده باشد و جراح شما را ترجیح دهد ، جراحی زیبایی بینی نیاز به بی حسی موضعی با آرام بخش یا بیهوشی عمومی دارد. قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید که نوع بیهوشی برای شما مناسب تر است.

    بی حسی موضعی با آرام بخش

این نوع بیهوشی معمولاً در محیط سرپایی استفاده می شود. این محدود به یک قسمت خاص از بدن شماست. پزشک شما داروی ضد درد را به بافت های بینی شما تزریق می کند و شما را با داروی تزریق شده از طریق خط داخل وریدی آرام می کند. این باعث می شود شما گرسنه اما به طور کامل خواب نباشید.

    بیهوشی عمومی

شما داروی (بی حس کننده) را با استنشاق آن یا از طریق یک لوله کوچک  که در یک رگ در دست ، گردن یا قفسه سینه شما قرار می گیرد دریافت می کنید. بیهوشی عمومی بر تمام بدن شما تأثیر می گذارد و باعث می شود در حین عمل بیهوش شوید. بیهوشی عمومی به لوله تنفسی نیاز دارد.

سایر مطالب

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح زیبایی بینی در تهران

بهترین جراح رینوپلاستی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نصیبه رستمی

جـراح و مـتخصص گـوش، حلق و بـینی
دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه