مسافرت بعد از جراحی بینی

در صورتی که شما تمایل دارید ظاهر بینی خود را تغییر دهید، از طریق رینوپلاستی یا جراحی بینی می توانید به این هدف خود دست یابید. در طول جراحی بینی، غضروف بینی و استخوان ها اصلاح می شود و حتی ممکن است غضروف هم برای بهبود ساختار بینی به آن اضافه شود. رینوپلاستی یکی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی می باشد. از فعالیت های بدنی سنگین و عینک زدن پس از جراحی بینی باید اجتناب کنید. همچنین درباره پرواز کردن پس از جراحی بینی باید با جراح بینی خود مشورت نمایید.

دکتر-نصیبه-رستمی

دکتر-نصیبه-رستمی

بهبود پس از جراحی بینی

پس از عمل زیبایی بینی، بیماران معمولا بیمارستان را در همان روز ترک می کنند و به خانه بازمی گردند. برای جلوگیری از تورم باید سر خود را تا چند روز پس از جراحی بینی سر خود را بالا نگه دارید. برداشتن اسپلینت از روی بینی معمولا پس از یک هفته انجام می گیرد. استفاده از کمپرس یخ باعث کاهش تورم و درد در اطراف بینی و چشم می شود که ممکن است تا ۱۴ روز طول بکشد. همچنین مهم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید تا مدتی خودداری کنید زیرا این کار ممکن است رسوبات رنگدانه ای را ایجاد کند که ممکن است تا ماه ها باقی بمانند.

جراحی بینی  نیازمند تبحر بالای متخصص و  جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

بیماران پس از جراحی بینی باید حرکات خود را محدود کنند که می تواند شامل فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن و خم شدن مکرر باشد. حتی از برخی فعالیت ها مانند پرواز پس از جراحی بینی هم باید اجتناب شود زیرا تا چند روز پس از جراحی بینی، تورم و خونریزی وجود دارد و محدود کردن این فعالیت ها می تواند منجر به کاهش تورم و خونریزی و بهبود سریع تر شود.

نمونه جراحی بینی

بهتر است بیماران تا ۲ هفته پس از جراحی بینی پرواز نکنند اما بسیاری از افراد نیاز است در طول هفته دوم پرواز کنند بنابراین در این شرایط باید Sudafed مصرف کنید و از یک اسپری ضد انعقاد بینی استفاده نمایید. در این صورت حدود ۱ تا ۲ روز پس از جراحی بینی تورم در اطراف بینی شما افزایش می یابد. همچنین این مشکلات در صورتی که قصد سفر با اتوبوس یا قطار را داشته باشید برایتان به وجود نمی آیند.

همچنین بیماران ساکن در خارج شهر باید تا چند روز پس از عمل جراحی در هتل بمانند. آنها می توانند ۵ تا ۷ روز پس از اینکه ا را درآوردند پرواز کنند. فعالیت های فیزیکی باید ۱۰ تا ۱۴ روز محدود شود. حدود ۶ هفته هم ممکن است طول بکشد تا بیمار بتواند بدون ناراحتی دوباره ورزش کند. همچنین به مدت ۳ ماه باید از ورزش های پرخطر پرهیز نماید.

نمونه جراحی بینی

نتیجه گیری

نتایج رینوپلاستی یا جراحی بینی به شدت به تخصص جراح بینی وابسته است و لازم است توسط بهترین جراح بینی انجام گیرد. دکتر نصیبه رستمی جراح بینی در شرق تهران، عمل زیبایی بینی را با مهارت و دقت بالایی انجام می دهند و دارای تجربه بالا در اصلاح مشکلات پیچیده بینی هستند.