سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی

امروزه جراحی زیبایی بینی محدودیت سنی ندارد و همه ی افراد می توانند این عمل را انجام دهند. اما مناسب ترین سن برای عمل زمانی است که رشد غضروف ها و پوست  بینی قطع و یا متوقف شده باشد.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی

بلوغ فیزیکی

بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی موقعی است که رشد تمام اعضای صورت متوقف شده باشد. رشد اجزای صورت از فردی به دیگری متفاوت می باشد. بهترین زمان برای این پروسه یک تا دوسال بعد از رسیدن به بلوغ فیزیکی می باشد.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی در دختران ۱۴ تا ۱۶ و در پسران  ۱۶ تا ۱۸ می باشد. ممکن است که رشد بینی در فردی تا ۲۰ سال نیز ادامه داشته باشد ، که باید به بررسی بافت های بینی در مدت  زمان یک سال، ارزیابی شود. چنانچه بینی رشد و نموی در یک سال اخیرنکرده باشد، مناسب ترین زمان برای عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی می باشد.

اگر فردی در راههای تنفسی و یا سینوس ها مشکلاتی دارد، توصیه جراح بر این است که این عمل را در ابتدای دهه سوم زندگی انجام دهد، زیرا که رشد در آن مرحله متوقف شده است.

بلوغ احساسی

فرد باید در گرفتن این تصمیم عجولانه و خودسرانه اقدام ننماید و بهتر است که با مشورت جراح و اطرافیان در زمان مناسب این جراحی را انجام دهد. باید ذکر کرد که متخصص گوش و حلق و بینی موثرترین روش را برای جراحی با مشورت بیمار تجویز می نماید.

حداکثر سن برای عمل جراحی زیبایی بینی

اغلب افراد جراحی زیبایی بینی را در سن ۱۹ تا ۴۵ سال انجام می دهند. این عمل برای افراد هیچ محدودیتی ندارد و همه می توانند آن را انجام دهند، به شرط آن که در بینی مشکلی وجود نداشته باشد.

برای بررسی پرونده پزشکی فرد، قبل از انجام این عمل آزمایشاتی صورت می گیرد، از جمله: فشار خون، دیابت و…

دوره نقاهت در افراد مسن کمی دیرتر از جوانان می باشد، زیرا انعطاف و ارتجاع پوست در آنان بیشتر رخ می دهد.

افرادی که به سن  ۶۰ رسیده اند، چنانچه مشکلاتی در بینی ندارند، بهتر است که این عمل را انجام ندهند زیرا بینی با فرم جدید منطبق نمی شود، و جراحی زیبایی بینی در آنان خیلی مشاهده نمی شود.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی مردانه

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی