جراحی بینی و دیابت

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت ممکن است این سوال برایشان پیش آید که آیا با وجود دیابت می توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند؟ آیا جراحی بینی برای آنها خطرناک است؟

به منظور پاسخ به چنین سوالاتی قصد داریم در این مقاله درباره جراحی بینی و دیابت مطالبی را ارائه نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

نمونه جراحی بینی گوشتی

نمونه جراحی بینی گوشتی

دیابت چیست؟

دیابت از شایع ترین بیماری ها در کشور ما می باشد که به دلیل بروز اختلال در متابولیسم بدن رخ می دهد که در اثر بیماری دیابت سطح قند خون در بدن افزایش می یابد و بیشتر از حد نرمال می شود.

دیابت دارای سه نوع مختلف می باشد که  عبارتند از:

۱- دیابت نوع یک: در این نوع دیابت که بیشتر در میان کودکان و نوجوانان شایع است، بدن توانایی تولید انسولین را ندارد که به طبع آن قند خون نمی تواند به منظور تامین انرژی وارد سلول های بدن شود و در نهایت میزان قند خون یا گلوکز نیز افزایش می یابد.

۲- دیابت نوع دو:دیابت نوع دو بیشتر در میان افراد مسن و میانسال شایع می باشد که در اثر آن انسولین بدن به میزان کافی تولید نمی شود.

۳- دیابت حاملگی: این نوع دیابت در میان حدود ۵ درصد از زنان باردار رخ می دهد ولی معمولا پس از زایمان برطرف می شود.

جراحی بینی  نیازمند تبحر بالای متخصص و  جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

درمان دیابت

در حال حاضر دیابت درمان قطعی ندارد و بیماران باید سعی کنند با داشتن تغذیه مناسب بیماری خود را کنترل کنند. همچنین در افراد مبتلا به دیابت توصیه می شود مواد حاوی قند مصرف نشود و بیشتر از میوه و سبزیجات تازه استفاده نمایند.

آیا با وجود دیابت می توان جراحی بینی انجام داد؟

اغلب افرادی که به دیابت مبتلا هستند نسبت به انجام جراحی بینی تردید دارند و نمی دانند عمل زیبایی بینی برای آنها امکان پذیر است یا خیر.

این گروه از افراد قبل از جراحی بینی باید آزمایشات لازم را انجام دهند و در صورتی که نتیجه میزان گلوکز یا قند خون آنها کمتر از ۱۵۰ باشد انجام جراحی بینی برای آنها بلامانع می باشد ولی در غیر این صورت ابتدا باید میزان قند خون خود را کاهش دهند.

نمونه جراحی زیبایی بینی

نمونه جراحی زیبایی بینی

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی جراحی بینی و دیابت پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که در صورتی که میزان قند خون بیمار کمتر از ۱۵۰ باشد عمل بینی برای فرد خطری به همراه ندارد. همچنین برای حصول بهترین نتیجه نیاز است تحت نظر بهترین جراح بینی این عمل را انجام دهید.