تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس چیست؟

امروزه تزریق بوتاکس در میان افراد جامعه بسیار رواج یافته است که می تواند موجب جوانسازی صورت و به طبع آن زیبایی چهره شود.

در واقع بوتاکس روش درمانی و زیبایی می باشد که به دلیل دارا بودن سم بوتولیسم می تواند از طریق فلج کردن موقت عضلات سبب رفع چین و چروک صورت، رفع تعریق زیر بغل و کف دست و… شود.

نکته حائز اهمیت درباره تزریق بوتاکس ایمن بودن آن است که توانسته به روشی محبوب مبدل شود به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره تزریق بوتاکس زیر بغل و اثرات آن مطالبی را ارئه نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

تزریق-بوتاکس-زیر-بغل

تزریق-بوتاکس-زیر-بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

برخی افراد دچار تعریق بیش از حد یا مشکل هیپر هیدروژن هستند که حتی ممکن است در هوایی که گرم هم نباشد عرق کنند که طبعا بسیار آزار دهنده است. یکی از روش هایی که می تواند به این افراد در کاهش تعریق کمک کند تزریق بوتاکس زیر بغل می باشد که نتایج بسیار خوبی را به ارمغان می آورد.

تزریق بوتاکس زیر بغل چگونه عمل می کند؟

سم بوتولیسم موجود در بوتاکس از  طریق مسدود کردن اعصاب غدد عرق عمل کرده و موجب کاهش تعریق در افراد مبتلا به این مشکل می شود.

زمانی که تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل انجام می گیرد اعصاب این ناحیه به طور موقت فیج شده و جلوی تعریق را می گیرند.

علاوه بر آن، تزریق بوتاکس پیشانی هم می تواند تا حد زیادی میزان تعریق را در پیشانی کاهش دهد. طبق مطالعات صورت گرفته تزریق بوتاکس زیر بغل تا حدود ۹۰ درصد و تزریق بوتاکس پیشانی هم تا ۷۰ درصد می تواند موثر باشد.

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

در این روش ابتدا متخصص نقاط تزریق را تعیین می کند سپس به وسیله سوزن هایی ظریف این ماده را به نقاط تعیین شده تزریق می کند. اما باید توجه شود تعیین نقاط تزریق نیازمند مهارت بالا می باشد بنابراین توصیه می شود حتما توسط متخصص حاذق و با تجربه انجام گیرد. دکتر نصیبه رستمی جراح بینی در تهران در انجام  تزریق بوتاکس دارای مهارت بالایی هستند.

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل

  • توصیه می شود ۲ الی ۳ روز قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل از اصلاح کردن این ناحیه اجتناب کنید.
  • در صورتی که داروی خاصی را مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
  • در صورت ابتلا به بیماری خاص این موضوع را حتما با متخصص در جریان بگذارید.
  • ممکن است پزشک از شما بخواهد از چند روز قبل از تزریق بوتاکس مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.
تزریق بوتاکس زیر بغل و شناسایی نقاط تزریق نیازمند تبحر بالای متخصص و  جراح بینی می باشد. برای این منظور می توانید به مطب دکتر رستمی جراح بینی در شرق تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. همچنین ایشان در انجام جراحی بینی دارای مهارت بالایی هستند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

تعدادی از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل عبارتند از:

  • پس از تزریق بوتاکس زیر بغل می توانید بلافاصله به محل کار خود بازگردید و فعالیت های سابق خود را ادامه دهید.
  • توصیه می شود تا ۱ هفته از ایجاد تعریق در محل تزریق خودداری کنید.
  • معمولا اثرات تزریق بوتاکس پس از ۲ هفته قابل مشاهده می باشد.

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل با توجه به نوع و جنس بوتاکس، تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق و مهارت متخصص تعیین می شود.

 نتیجه گیری

در نهایت می توان گفت تزریق بوتاکس زیر بغل می تواند جنبه درمانی و زیبایی داشته باشد. در این مقاله سعی کردیم درباره تزریق بوتاکس زیر بغل و مزایای آن مطالبی را بیان کنیم.