تزریق بوتاکس در درمان میگرن

تزریق بوتاکس نه تنها در جوانسازی پوست استفاده می شود ،بلکه می توان از آن در جهت  در مان سردرد نیز استفاده کرد . تزریق بوتاکس در درمان میگرن کاربرد دارد ،اما نمی توان از آن برای درمان هر نوع سردردی استفاده کرد ،تزریق بوتاکس برای سر درد های از نوع میگرن اپیزودیک، سردرد تنش، سردرد خوشه ای  موثر نمی باشد.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟

فقط بیماران مبتلا به میگرن مزمن واجد شرایط برای درمان با بوتاکس هستند. میگرن مزمن به عنوان سردرد در هر روز در ۱۵ روز یا بیشتر اتفاق می افتد. با این حال، سایر روش های در دسترس برای بیماران مبتلا به میگرن مزمن وجود دارد و مهم است که بیماران قبل از تصمیم به استفاده از تزریق بوتاکس در مورد سردرد و گزینه های درمان با یک متخصص با تجربه در تشخیص و درمان سردرد مشورت کنند.

تزریق بوتاکس با انقباض ماهیچه ها در جهت کاهش سردرد و میگرن عمل می کند ،اما به طور قطع نمی توان گفت که بوتاکس چگونه سر درد و میگرن را در افراد از بین می برد .

البته ذکر این نکته مهم می باشد که تزریق بوتاکس برای درمان میگرن تنها در مدت ۴ ماه ماندگاری دارد و فرد بعد از گذشت این زمان باید تزریق را تمدید کند .

تزریق-بوتاکس-در-درمان-میگرن

چگونه بوتاکس سر درد های میگرنی را برطرف می کند

سردرد های پی در پی می تواند یکی از دلایل شایع در مراجعه افراد ،به متخصص مغز و اعصاب باشد ،خوشبختانه بوتاکس قدمی موثر در این جهت برداشته است .

تزریق بوتاکس با فلج کردن عضلات از انقباض عضلات جلوگیر ی می کند ،همین امر سبب کاهش سر درد در افراد می گردد . همچنین برخی از محققان بر این عقیده هستند که بوتاکس سبب آزاد شدن سیگنال های درد در پایانه های عصبی سر و گردن می شوند در نتیجه سبب کاهش انتقال سیگنال های درد به نخاع می شوند .

بهتر است قبل از اقدام به تزریق بوتاکس در رابطه نوع و دوره سر درد خود با پزشک خود صحبت کنید تا مشخص گردد که شما گزینه خوبی برای تزریق بوتاکس هستید یا خیر.

سایر خدمات دکتر رستمی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر رستمی جراح بینی